Řada cestujících v Hradci Králové musí v poslední době řešit problémy s platbami za jízdné. Některým lidem, kteří si jízdenku ve vozech městské hromadné dopravy kupují kartou, z účtů odcházejí podezřele vysoké částky. Podle Dopravního podniku města Hradce Králové (DPMHK) problém vznikl na straně banky.

„Ačkoliv byly tyto platby označeny jako nákup jízdenek, jednalo se o nesrovnalosti na straně subdodavatele odbavovacího systému, kterým je společnost ČSOB. Ředitel Dopravního podniku Zdeněk Abraham obdržel písemné stanovisko, ve kterém ČSOB uvádí, že technická závada a vzniklé problémy nejsou způsobeny Dopravním podnikem města Hradce Králové a chyba vznikla na jejich straně,“ sdělil dopravní podnik.

Takhle to vypadalo v Malšovické aréně během prvního zápasu.
Malšák bude hostit opravdové lahůdky: Generálku reprezentace i svátek fotbalu

Banka ČSOB ve středu problémy s platbami přiznala. „V uplynulých týdnech došlo z důvodu výpadku služby u našeho dodavatele k nezaúčtování plateb za dopravu prostřednictvím DPMHK. Chyba byla ze strany našeho dodavatele opravena a v současné chvíli dochází k doúčtování veškerých transakcí, to může proběhnout kumulovaně v jedné platbě. Účtovaná částka se tedy může skládat z několika jízdenek za delší časové období, které dodavatelský systém v rámci zaúčtování spojil do jedné zúčtovací transakce proúčtované skrze Vaši platební kartu,“ vysvětluje v tiskové zprávě banka.

Pokud si cestující chtějí ověřit správnost kumulované platby, mají kontaktovat přímo banku, a to na e-mailu akceptacekaret@csob.cz. „DPMHK v současné chvíli nemá možnost problém dohledat a vyřešit, a proto je v tento moment a dočasně jediná cesta ověřit si detail platby přímo u nás v ČSOB na výše uvedené adrese. Neváhejte se na nás prosím obrátit,“ doplnila ČSOB.

Banka uvedla, že všechny žádosti odbavuje v co nejkratším možném čase. Pro usnadnění reklamací banka potřebuje od cestujících znát několik informací, které pomohou potvrdit oprávněnost požadavku.

Hradecká Benešova třída
Hořké projekty: Rozpadlá stezka, manipulace na Kuksu, nedokončená Benešovka

„Kromě částky a termínu provedení transakce bychom Vás chtěli požádat o další informace, které mohou pomoci s identifikací jízdenky, anebo vícero jízdenek. Jedná se např. maskované číslo Vaší karty napojené na účet se zaúčtovanou transakcí (tedy číslo karty, kde několik vybraných číslic zaměníte za jiný symbol, například ve formátu 123456******7890), variabilní symbol platby a určení dopravce či dopravního podniku (např. prostřednictvím čísla terminálu z daňového dokladu či jízdenky atp.). Na základě těchto informací provedeme kontrolu jízdenek hrazených kartou a v případě, že souhrnná částka nebude souhlasit se zaúčtovanou částkou, bez zbytečného prodlení zajistíme návrat na uvedený účet,“ popisuje banka.

ČSOB i dopravní podnik se cestujícím omlouvají. Podle DPMHK odbavovací systém a platby jízdenek platební kartou fungují a lze je v hradecké MHD využívat.

Nepřehlédněte: Prezidentova srdcovka na východě Čech? Orlické hory. Je to zahrádka, řekl

Zdroj: Deník