Velkolepý návrat kapely Kryštof, oblíbené prostředí Šimkových sadů i bohatý doprovodný program.  Nejen na to láká letošní v pořadí už 10. Majáles v Hradci Králové. Problém by stejně jako loni mohl být se vstupenkami, které na první velkou open air hudební akci v roce rychle mizí. „Aktuálně je k dispozici méně než 10 procent kapacity areálu. V následujících dnech se tedy může stát, že některá předprodejní místa ohlásí vyprodáno," potvrzuje mluvčí Majálesu v Hradci Robert Přinesdomů s tím, že prodejní čísla jsou ještě lepší než loni,  kdy byl festival beznadějně vyprodán deset dní dopředu.

Majálesové veselí začne příští týden
- 5. dubna hostí AC klub Soutěžní koncert kapel o účast na Majáles Open Air
- 8. dubna na Masarykově náměstí postaví tradiční májku
- 19. dubna změří síly studenti ve Florbalové bitvě škol
- 21. dubna se koná oblíbená jízda Hradec na bruslích a Majálesové nábřeží vysokých škol
- 22. dubna Hradecký Majáles

Letošním největším lákadlem je podle pořadatelů návrat kapely Kryštof, která se na majálesová pódia v Hradci vrátí po dvouleté pauze. Přiveze s sebou speciální verzi Srdcebeat show uzpůsobenou pro venkovní festivaly. „Pro Majálesy připravujeme speciální show inspirovanou vyprodaným Srdcebeat tour po stadionech. Pokusíme se zážitek z našeho tradičního majálesového koncertu posunout zase o kousek dál," láká fanoušky frontman skupiny Kryštof Richard Krajčo.

I letos se navíc návštěvníci mohou těšit na oblíbenou lokalitu – Šimkovy sady. „Víme, že tu nejlepší atmosféru má Majáles právě tam, a proto jsme rádi, že tuto lokalitu můžeme potvrdit i tento rok. Velmi si vážíme spolupráce s magistrátem, který myšlenku oslav v centru města podporuje," pochvaluje si zástupce pořadatele Mirek Beránek.

Program letošního jubilejního ročníku se odehraje na třech hudebních pódiích a fanoušci se mohou kromě kapely Kryštof těšit také na skupiny Horkýže Slíže, Mandrage, Wohnout, UDG, Xindl X, Vypsaná Fixa, Sto Zvířat, Jelen, ATMO Music, Paulie Garand, Voxel, Slza, Rybičky 48, Skyline a Majk Spirit.