Příznivci bicyklů se na podzim konečně dočkají bezpečnější cesty na Stříbrný rybník.

Prvního července totiž začne stavba další části cyklostezky, která bude navazovat na konci Bělečské ulice. Cyklisté po 520 metrech vyjedou u vstupu na Stříbrný rybník.

„Chtěli jsme cyklostezku již několik let a jsme rádi, že se konečně oddělí motoristický provoz, protože Lhotecká ulice je velmi úzká. Bude to jen na cyklistech, aby si zvykli na sice o něco delší, ale o to bezpečnější cestu,“ uvedl Richard Nádvorník, předseda Komise místní samosprávy Malšova Lhota.

Stezka bude zpevněná, se živičným povrchem, a široká 2,75 metru. Pouze na konci u Stříbrného rybníku se rozšíří na pět metrů kvůli přesunu zemědělských strojů.

„Vítězná cena 1,19 milionu korun  je výrazně pod původní a navíc budeme ještě žádat o dotaci ze Státního fondu dopravní infrastruktury. Pokud se nám to podaří, mohli bychom od nich získat 65 procent prostředků,“ řekl Hradeckému deníku Jindřich Vedlich, náměstek primátora pro investice.

Dodal, že se město snaží i o dobudování cyklostezky až do Svinar, ale v tom radnici brání majitelé dotčených pozemků, se kterými se magistrát zatím nedohodl.

„Na Stříbrňák se jezdím koupat a kličkování mezi auty je hodně nebezpečné, takže cyklostezku vítám,“ radovala se Jana Neumanová z Malšovic.