Od 05:00 hodin je zcela neprůjezdná trať z Liberce na Turnov. Uvízly na ní i dva rychlíky na Pardubice. Přestože na vyčištění trati od rána pracují desítky lidí, stále se ji nedaří zprůjezdnit, řeklmluvčí Českých drah Ondřej Kubala.

Podobně časně ráno narazil do padlého stromu vlak na trati z Jilemnice do Rokytnice. "Nehoda se stala mezi Martinicemi a Rokytnicí, přesnější informace zatím nemáme, protože v místě nefungují telefony a ani mobilní telefony tam nemají signál," řekl Kubala. Neprůjezdná je od rána také trasa od Liberce na Českou Lípu, kde jsou na trati od Křižan na Rynoltice také popadané stromy a zatím se železnici nepodařilo uvolnit.

V Libereckém kraji napadlo od úterního večera dalších deset až 15 centimetrů nového mokrého sněhu. I na silnicích komplikují do rána dopravu padající stromy a ulámané větve, daří se je ale udržet průjezdné. "Snažíme se silnice uvolňovat co nejrychleji, žádná komunikace proto nemusela být uzavřena, většinou jde jen o krátkodobá omezení," řekl náměstek ředitele Krajské správy silnic Libereckého kraje Jiří Daníček.

Teploty v kraji se pohybují kolem bodu mrazu a stále jemně sněží. Hlavní tahy jsou většinou holé a mokré, místy ale mohou ležet zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu. "Bez zimní výbavy by motoristé na silnice nižších tříd a do horských oblastí vyjíždět neměli," doporučil Daníček. Řidiči by podle něho měli také pozorně sledovat stromy kolem cest. Hlavně kolem Liberce a také na Turnovsku a Semilsku stromy stále padají.