Dva kamerové body se čtyřmi kamerami včetně jedné otočné doplní přes 70 podobných zařízení a přijdou na více než 350 tisíc korun.

„Je to lokalita, kde dochází k časté koncentraci osob, konají se zde kulturní akce, jsou tu dvě fakulty Univerzity Hradec Králové a místo je celkově jakýmsi vstupem do centrální části našeho města směrem z Gočárovy třídy,“ uvedla hradecká primátorka Pavlína Springerová.

Kamery budou kromě náměstí mopnitorovat také Gočárovu třídu, Mosteckou ulici, část Tylova nábřeží a ulici V Lipkách. „Právě v této ulici, která se nachází mezi dvěma budovami fakult, často docházelo ke krádežím studentských kol. To byl také jeden z důvodů, proč jsme zvolili po dohodě s městskou policií právě tuto oblast. Pohybuje se tam řada studentů a žáků, pro které by toto místo mohlo být opět o něco bezpečnější,“ doplnila primátorka.

Pořízení a instalace kamer vyjde na zhruba 352 tisíc korun včetně daně z přidané hodnoty. Městu se podařilo získat dotaci z programu na podporu prevence kriminality ministerstva vnitra ve výši 318 tisíc korun.

Městský kamerový systém funguje v Hradci Králové více než 24 let. Dění ve městě sleduje 74 kamerových bodů.