Obměna semaforů na 34 křižovatkách má být hotová do konce listopadu. „Na některých místech přibydou také radary, které budou měřit úsekovou a okamžitou rychlost nebo zaznamenávat průjezd vozidel na červenou,“ připomíná jednu z funkcí chytrých křižovatek mluvčí města Kateřina Rohlíčková. Do poloviny listopadu má být 12 kamerových bodů na svých místech a následovat bude pětiměsíční zkušební provoz. Naostro by tak měly začít fungovat v polovině dubna.

Podle vedení města mají kamery hlavně odradit řidiče od nebezpečných přestupků. „Radary, které například budou měřit okamžitou rychlost, budou umístěny v blízkosti mateřských a základních škol,“ řekl hradecký primátor Alexandr Hrabálek.

Psali jsme:

Úsekovou rychlost bude systém měřit v Koutníkově ulici a ulici Antonína Dvořáka. Dvě kamery budou hlídat průjezd vozidel na červenou v Okružní ulici a na Rašínově třídě. Šest radarů pak bude zajišťovat okamžité měření, umístěné jsou v ulicích Úprkova, Lhotecká, Zborovská, Pouchovská, na Pražské třídě a třídě SNP.

Kamery budou současně dohlížet na bezpečnost ve městě nebo mají pomoci při objasňování dopravních nehod. Všechny radary ale nemají fungovat současně, ale budou se střídat. Celkem město mění čtyři přechody a 34 křižovatek, teď se dodělávají dvě na Brněnské třídě, hotové mají být v polovině listopadu.