„V současné době je to ve fázi výběrových řízení na firmu, která bude dodávat vybavení interiérů," potvrdil Miroslav Červinka, děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové.

Uvnitř bude velká přednášková místnost, několik menších, laboratoře…

„Předpokládáme, že by se komplex mohl otevřít někdy v listopadu," řekl Alexandr Hrbálek, proděkan Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy. V budově budou totiž sídlit obě tyto fakulty. „Budeme tam mít po dvou pracovištích," dodal Červinka.

„Chceme sblížit jednotlivé součásti univerzity, což je hlavní přínos nového kampusu, který má blízko i k nemocnici," vysvětlil Václav Hampl, rektor Univerzity Karlovy, už při poklepání základního kamene v říjnu roku 2012.

Výstavba dalších budov areálu závisí na evropských penězích

Vizualizace komplexu univerzitní lékařské a farmaceutické fakulty v Hradci Králové.Hradec Králové - Původně byl projekt kampusu u hradecké fakultní nemocnice větší a areál projektovaný od brány do nemocnice až k budově Univerzity obrany.

Na takto megalomanský komplex ale zatím nejsou peníze.

„Jsme připraveni kampus do deseti let postavit. Záleží jen na financích od státu i Evropské unie. Není v možnostech univerzity financovat čtyři až pět miliard korun," dodává děkan Lékařské fakulty Univerzity Karlovy Miroslav Červinka.