Magistrát města všechny podané kandidátní listiny během čtvrtka zaregistroval a žádnou neodmítl. Úředníci na kandidátkách zjistili jen drobné nedostatky, které kandidující uskupení v termínu odstranila. Šlo například o upřesnění jmen, titulů a podobně.

„Byli jsme v pohotovosti i v sobotu, kandidátky se nyní posílají na statistiku, kde se také budou kontrolovat a 27. srpna už se i s čísly zveřejní," uvedla Magdaléna Vlčková, mluvčí hradeckého magistrátu.

Kromě tradičních politických stran mají zájem o účast ve volbách i nové subjekty, například uskupení Hradečtí patrioti strana pro sport, zdraví a kulturu či subjekt Otevřená radnice pro Hradec Králové s Úsvitem přímé demokracie.

Do voleb jde i uskupení Hradec náš Domov, které při podání přihlášek neuvedlo jméno lídra. Do čela kandidátky uskupení nakonec nasadilo podnikatele Josefa Peteru, na druhém místě figuruje senátor Vladimír Dryml.

V čele hradecké radnice od minulých voleb stojí středopravá koalice složená ze zástupců ODS, Hradeckého demokratického klubu (HDK), Volby pro město (VPM), TOP 09 a Doma v Hradci.