Ve středu v poledne vystoupí i v hradecké fakultní nemocnici. „Přinést živou muziku do nemocnic byl celkem nový nápad a byli jsme překvapeni fajn přijetím.  Dětem září oči a písničky si s námi užívají i v tomto pro ně nelehkém období. Často s nimi dovádí i maminky či zdravotníci, prostě chvíli všichni zapomenou, kde to vlastně jsou, a to je náš cíl," usmívá se zpěvačka a manažerka kapely Karolína Dytrtová.

Můj nový život 
podruhé

Koncertní turné, jehož název je odvozen od sousloví „akustická punková túra", proběhne v rámci projektu Můj nový život po druhé. Autorkami projektu jsou Lucie Cingrošová z Kliniky dětské hematologie a onkologie Fakultní nemocnice Motol a česká fotografka Kamila Berndorffová. „Můj nový život si klade za cíl nabourat zažité předsudky společnosti o zoufalství a beznaději onkologicky nemocných dětí, informovat veřejnost o pokrocích medicíny v oblasti onkologické léčby, upozornit na nutnost včasné návštěvy lékaře v případě příznaků, které mohou znamenat onkologické onemocnění," popisují autorky a dodávají: „V neposlední řadě je naší prioritou také zkvalitnit život onkologicky léčených dětí prostřednictvím zábavných akcí a jiného společenského vyžití."

S projektem Můj nový život spolupracuje skupina Pískomil se vrací od roku 2012, kdy uskupení uspořádalo první koncert pro děti léčené na Klinice dětské hematologie a onkologie právě v Motole.

„Pro uzdravení dětí je nesmírně důležitá nejen léčba samotná, ale také jejich duševní komfort. Pořádáme pro ně různé kulturní i sportovní aktivity, které jim i rodičům pomáhají překonávat někdy dlouhé měsíce léčby a přináší jim trochu radosti," dodává Lucie Cingrošová.