Na krádeže upozorňovali především ženy. Právě ty si totiž často odloží kabelku do nákupního vozíku, rozhlížejí se po zboží a je tak velmi lehké je oloupit.

„Kapsáři kradou bleskově. Mají vše nacvičené a stačí jim využít chvilkové nepozornosti," varovala nakupující mluvčí hradecké policie Lenka Burýšková.

„Já mám peněženku raději uloženou u manželky a ta si ji pečlivě hlídá ve své tašce," usmíval se pan Jaromír Hanuš z Nechanic, který má prý štěstí – zatím ho nikdy neokradli. Narozdíl od mnohých dalších. „Jedna paní se mi tu dnes svěřila, že jí zloději vzali peněženku dokonce dvakrát za sebou," sdělila Deníku Lenka Burýšková.

Zloději jsou podle ní mazaní, vyplatí se tak dodržovat několik základních pravidel: Nenoste peněženku v zadní kapse kalhot, bezpečnější je například náprsní kapsa. Pro ženy zase platí, aby si cennosti nenechávaly na vrchu kabelky nebo batohu. Tašku samozřejmě mějte vždy zapnutou a noste ji u těla – nenechávejte ji zavěšenou na nákupním vozíku a hlavně své věci nikdy nespouštějte z očí. Stačí se jen na chvíli otočit k regálu, kabelka zůstane bez dozoru a zloděj má skvělou příležitost uplatnit své řemeslo. Doklady si raději ukládejte jinam, než do peněženky. Když vám totiž ukradnou peněženku, nejde jen o finanční ztrátu. Věřte, že následné zařizování nových osobních dokladů a platebních karet, zabere hodně času.