Květnové zastupitelstvo přitom odkleplo sdružení příspěvek na jeho oddlužení ve výši 2,5 milionu korun pod podmínkou, že v kině do konce června skončí a majetek převede na město.

K dohodě o vyklizení prostor však nedošlo, a tak magistrát poslal šéfovi kina Leoši Kučerovi jednostrannou výpověď z prostor. Na vyklizení kina by měl mít měsíc. „Měli jsme podepsat dohodu o ukončení pronájmu, Leoš Kučera však na pozvání a výzvy z naší strany nereagoval, proto jsme postupovali tímto způsobem," zdůvodnil Martin Soukup, náměstek primátora.

Leoš Kučera s důvody výpovědi nesouhlasí a chce je rozporovat. „Více než dva a půl milionu od zastupitelů je málo, chybí nám ještě 800 tisíc korun, proto nemůžeme majetek na město převést a splnit tak druhou podmínku při výpovědi," tvrdí Leoš Kučera, který kino zatím vede a v současné době dluží prostřednictvím Pro-Centrálu svým věřitelům více než tři a půl milionu korun.

Promítat kino přestane k poslednímu červnu, pak by se stánku měl ujmout nový pronajímatel Petr Vítek. Vzhledem k tomu, že se v kině pravděpodobně usadí konkurzní správce a bude se snažit uspokojit věřitele, nebude to jednoduché.