Blížící se čas oběda se v okolí restaurace U Dvora v klidné části hradecké městské části Třebeš spolehlivě pozná. Krajnice přilehlých ulic totiž dočasně zaplní auta strávníků. Kdo přijede později, musí si udělat menší procházku. Přesto bývá plno.

Lidé začali v restauracích hledat způsoby, jak na jídle ušetřit. Jedni si k jídlu odepřou pití, druzí se s porcí podělí s ostatními či si ji rozdělí na dva chody. Ilustrační foto
Češi vykoumali, jak v restauraci ušetřit. Někteří si i dělí porci na dva chody

V nabídce je U Dvora desítka hotových jídel v ceně od 115 do zhruba 130 korun, podobný počet jídel na objednávku začíná zpravidla na 139 korunách. „Jsem tady poprvé. Dala jsem si řízek s bramborovým salátem a musím říct, že to bylo dobré,“ pochvalovala si po obědě Věra Doulíková ze Svinar.

„Já se v restauracích stravuji často a vlastně mi ani nic jiného nezbývá. Ke Dvoru jezdím častěji, než jinam,“ doplnil Milan, který si nepřál zveřejnit příjmení.

V Náchodě a okolí je pojmem Pohostinství u Vlčků v Pavlišově. Stojí uprostřed malebné obce, která dala název řízku, který se podává v celé republice.

Koupání nahoře bez? Na východě Čech se zatím k podobnému kroku nechystají. Ilustrační snímek.
V bazénu nahoře bez jako v Německu? Na Hradecku se změna nechystá

„Pavlišovský řízek je samozřejmě naší chloubou. Pamětníci nám říkali, že jeho původ sahá do doby, kdy se tady v okolí před válkou budovalo opevnění. Tehdy tady měla hospodu rodina Kaválků,“ uvedl majitel restaurace Vlastimil Vlček, který s manželkou podnik založil před 22 lety a zamýšlí se nad receptem, jak nabídnout i v dnešní době cenově dostupné a zároveň chutné jídlo.

„Nutná je stabilní kvalita surovin a udržení nižších cen. To dnes není jednoduché. Naší výhodou je, že máme restauraci ve vlastním objektu, nikoli v nájmu. Také se snažíme dělat maximum vlastními silami,“ shrnul Vlček, jehož manželka má na starosti kuchyni.

Zaměstnance v Pavlišově nemají, na výpomoc tam využívají brigádníky. „Často to jsou lidé, kteří v minulosti v restauracích pracovali a dnes dělají ve fabrikách. Anebo jde o studenty, které jsme si sami takzvaně vychovali,“ upřesnil majitel podniku, kde se ceny jídel s přílohou pohybuje od 110 do 140 korun.

Luboš Sluka.
Kraj udělil ocenění 18 osobnostem, to nejvyšší Luboši Slukovi, rodákovi z Opočna

Před zhruba pěti lety začali manželé Vlčkovi u restaurace budovat i sportovní zázemí. Záhy se ukázalo, že bez dalších aktivit by pravděpodobně do dnešních dnů nevydrželi.

„Máme tady hřiště na golf, minigolf nebo fotbalgolf, ten se hraje s fotbalovým míčem. Pokud bychom se do toho nepustili, myslím, že bychom kvůli koronaviru skončili ve fabrice,“ konstatuje Vlček.

Na Náchodsku lidé v anketě Deníku chválili například i restauraci penzionu Zahradní v České Skalici. „Je to kousek od Náchoda. Spolehlivá restaurace s přijatelnými cenami, v týdnu nabízí polední menu okolo 145 korun, večer a o víkendu českou i mezinárodní kuchyni,“ doporučila ji Dita Kalmanová.

K podpoře obchodů dojde například v Barchově, Lípě nad Orlicí, Strážném, Dobřanech či Voděradech. Ilustrační foto.
Aby venkovské prodejny přežily. Kraj mezi ně rozdělí téměř čtyři miliony korun

Ceny od 125 korun za jídlo nabízí restaurace Černý kůň v Červeném Kostelci. Na dnešním menu je krkonošské kyselo a hovězí vývar za 30 korun, smažená krkovice, bramborový salát nebo bramborová kaše za 130 korun. Stejně stojí třeba vepřový řízek, houskový knedlík, zelí 130 korun. V Kostelci se lidé dobře najedí také v restauraci Divadlo.

Uprostřed Choustníkova Hradiště na Trutnovsku stojí Hospůdka u dvou borovic. Údajně jde o jedinou restauraci v regionu, kterou již 30 let nepřetržitě provozuje jediný majitel. Každopádně je široko daleko vyhlášená velkými porcemi nabízených jídel.

„Důležitá je starost a péče o zákazníka, příjemný personál a pěkné prostředí. Co se týká jídla, klademe důraz na kvalitu a také na velké porce,“ potvrzuje majitelka Kateřina Maternová.

Poděkujte hasičůmZdroj: Grafik redakceStejně jako další restauratéři hovořila o surovinách jako o základu úspěchu. Konkurenční výhodu vidí v tradici zajišťující stabilní počet zákazníků, kteří se do Choustníkova Hradiště vracejí.

„Suroviny nenakupujeme nárazově, ale máme dostatečné zásoby, které výhodně pořizujeme podle nabídky na trhu. Ve finále si můžeme dovolit nakupovat ve velkém množství kvalitní věci, a ještě navíc levně,“ vysvětlila svou strategii.

Podle jejího partnera Ivo Senety je Hospůdka u dvou borovic vzhledem k porcím levnější než jiné restaurace. Cena nejlevnějších jídel začíná na 179 korunách, za většinu dalších však zákazníci zaplatí výrazně více.

„Když se dobře a hodně najíte, máte slušnou obsluhu a prostředí, na cenu tolik nehledíte. Dnes se hospodští snaží všude ušetřit, a to ve výsledku nefunguje dobře. Cena není všechno, nevypovídá o tom, co v té hospodě můžete dostat. Když nasadím vyšší cenu, znamená to, že lidé dostanou to, co chtějí, tedy adekvátní službu, nikoli kompromis,“ tvrdí Seneta a srovnává vývoj ceny jídel v posledních letech.

„Před čtyřmi lety u nás byla průměrná útrata za polévku, hlavní jídlo, pití a kávu 130 korun, následně stoupla na 150 a 180 korun, po covidu to vylítlo nad 200 a dnes je to zhruba 350 korun. Lidé utrácejí za menu ve fasfoodu 250 korun za hamburger, hranolky, kečup nebo tatarku a pití. To je postavené na hlavu. Jak se to dá srovnávat s námi,“ ptá se Seneta.

Tipy na hospody včetně jídel:

Pohostinství u Vlčků, Náchod, Pavlišov
Uzená polévka s rýží 30 korun
Pavlišovský řízek 110 korun
Vepřové výpečky, houskový nebo bramborový knedlík, zelí 110 korun

Restaurace Černý kůň, Červený Kostelec
Krkonošské kyselo 30 korun, hovězí vývar 30 korun
Smažená krkovice, bramborový salát nebo bramborová kaše 130 korun
Vepřový řízek, houskový knedlík, zelí 130 korun

U dvou borovic, Choustníkovo Hradiště
Hovězí vývar s nudlemi 69 korun
Česneková polévka se smaženým chlebem a sýrem 69 korun
Staročeský vepřový guláš, houskový knedlík 179 korun
Rajská omáčka s hovězím masem, houskový knedlík 179 korun

Penzion a restaurace Heřman, Rudník
Smažené filé z tresky, domácí bramborová kaše, okurka 159 korun
Vepřové výpečky na černém pivu, bramborové špalíčky, zelí 169 korun

Restaurace u Sehnalů, Lázně Bělohrad
Boršč 38 korun, kuřecí vývar se zeleninou a nudlemi 38 korun
Čevabčiči, vařený brambor, hořčice, cibule 129 korun
Smažený vepřový řízek, vařený brambor, okurka 135 korun

Restaurace u všech čertů, Maršála Koněva, Jičín
Houbová polévka kyselačka 29 korun
Hamburská vepřová kýta s domácími houskovými knedlíky 155 korun
Pečené masové kuličky s bramborovo-dýňovým pyré a zeleninovým salátem 149 korun

Restaurace U Dvora, Hradecká ulice, Hradec Králové
Frankfurtská polévka 30 korun
Zabijačkový prejt, brambor, zelí 119 korun
Hovězí guláš, houskový knedlík 128 korun

Restaurace Metuje, Jungmannova ulice, Hradec Králové
Bramborová polévka 23 korun
Kuřecí kung-pao, hranolky 109 korun
Moravský vrabec, knedlík, zelí 109 korun
Vepřový steak, pečený brambor 119 korun