Do konce měsíce druhé kolo

„Všechny předložené materiály uchazečů byly předloženy členům výběrové komise, do konce měsíce by měly být eventuálně pozvánky do druhého kola," informoval o vývoji situace primátor města Zdeněk Fink.

Vybraný ředitel by se s největší pravděpodobností měl řízení divadla ujmout ještě před začátkem nové sezony, tedy od letošního srpna. „Je velká šance, že z přihlášených šesti kandidátů jednoho vybereme," připustil primátor Zdeněk Fink v narážce na minulé výběrové řízení, které se konalo v loňském v létě. Tehdy se do něj přihlásili pouze dva zájemci a členové komise ani jednoho z nich nedoporučili na postup do druhého kola. Konkurz se proto nyní opakuje.

Bývalý dlouholetý šéf Klicperova divadla Ladislav Zeman, který stál v jeho čele od roku 1990, skončil ve funkci loni v červnu kvůli zdravotním důvodům. Během jeho působení získalo divadlo v anketě Nadace Alfreda Radoka čtyřikrát prestižní titul Divadlo roku.

Správní rada prozatímním vedením „Klicperáku" pověřila jeho ekonomickou náměstkyni Evu Mikulkovou. Ta Ladislava Zemana zastupuje v jeho funkci v podstatě už od ledna 2014, kdy se potýkal s dlouhou nemocí.

O místo se hlásí i dosavadní šéfka

Eva Mikulková v nedávném rozhovoru pro Hradecký deník prozradila, že se do výběrového řízení o místo nového ředitele hodlá přihlásit. „Před půl rokem jsem si to nedovedla představit. Z práce ředitele jsem měla strach, nikdy jsem ji nedělala a neměla jsem tady nikoho, kdo by mi 
v tom pomohl a poradil. Poté, co tuto práci dělám už vlastně celý rok, stálo mě to spoustu elánu a energie, a především vidím, že to funguje, si to představit umím."

Mikulková si během svého působení v čele divadla podle svých slov vytvořila tým lidí, kterým zcela důvěřuje. „Za ten rok jsem se hodně naučila a detailně poznala fungování každého člověka v divadle," uvedla v rozhovoru.