Tou první, jež se 18. října uskutečnila v Praze, bylo Baletní mládí, 9. listopadu se opět v hlavním městě konala soutěž Ave Bohemia. V obou případech byly hradecké účastnice velmi úspěšné, pouhé vyjmenování jimi vybojovaných ocenění by zabralo mnoho místa. Pro tentokrát tedy argumentujme jenom oceněním nejvyšším, a to je udělení titulu lauerát nejúspěšnější taneční škole, kterou byla v soutěži Ave Bohemia právě ta hradecká. Uznání za vynikající pedagogickou práci při této příležitostí od pořadatelů Jevgenije a Viktorie Vrublevských převzala také vedoucí Baletu Hradec Králové Vlaďka Hrbková.

Dalším oceněním pro pětici hradeckých děvčat byla 22. listopadu jejich účast na Galavečeru evropských tanečních škol v Plzni, pro který si organizátoři sami vybírají účinkující, kteří je nejvíc zaujmou.

Talent zaujal

Téhož dne se nejmladší Hradečanky v Praze zúčastnily soutěže Taneční korunka. Zlaté vavříny tam vybojovala Nicol Kašíková s choreografií Diana, z prvenství se radovala i šestičlenná skupina, která porotce potěšila vystoupením Skřítci. Celkové druhé místo za Variaci s panenkou získala teprve šestiletá Sofie Ernestová. „U téhle soutěže se hodnotí také povinný tanec, za který Sofie dostala vůbec nejvíc bodů ze všech účastníků," přidala trenérka Vlaďka Hrbková zajímavou informaci o talentované dívence.

Starší děvčata při Taneční korunce poměřila síly v neděli, kdy se nejvíc dařilo Lucii Stříteské. Cenu pro vítěze za skvěle zatančenou choreografii Henrieta jí osobně předával předseda poroty Vlastimil Harapes.

Postup Gracíkové

A teď se na okamžik vrátíme v čase, do dnů mezi 30. říjnem a 2. listopadem, kdy se v Paříži konala kvalifikační soutěž o postup do finále Young American Grand Prix, které se uskuteční v dubnu 2015 v New Yorku. Hradeckou taneční školu reprezentovaly Izabela Gracíková a Lucie Stříteská. Obě předvedly dvě choreografie a obě byly v silné konkurenci hodnoceny velmi dobře. Šťastnější nakonec byla Gracíková, která si spolu s dalšími jedenácti soutěžícími zajistila postup do finále. Mimo to získala stipendium na letní školy tance v Mnichově a Monte Carlu.

Pokud byste se rádi na vlastní oči přesvědčili o tom, co hradecké tanečnice umějí, a čím zaujaly porotce všech domácích soutěží i té zahraniční, přijďte se na ně podívat 13. prosince v 18 hodin do sálu Filharmonie Hradec Králové. Zájem a povzbuzení domácího publika si určitě zaslouží.   (vá)