Primář nemocnice v Broumově na Náchodsku působí od roku 2002 v broumovském městském zastupitelstvu.

KDU-ČSL si v hradeckém kraji zvolila lídra kandidátky, ačkoliv dosud není rozhodnutá, zda bude ve volbách kandidovat samostatně. "Dostali jsme nabídku od menších stran, které chtějí pro krajské volby vytvořit koalici jako protiváhu proti občanským demokratům. Je to stále předmětem jednání, rozhodnuto by mělo být do konce letošního roku," řekl mluvčí hradecké KDU-ČSL Tomáš Zdechovský.

Ostatní politická uskupení v Královéhradeckém kraji o lídrech kandidátek pro krajské volby dosud nerozhodla. Například současný hejtman kraje Pavel Bradík (ODS) oznámil, že bude usilovat o nominaci pro volby do Senátu. Ve vedení kraje by proto rád viděl některého ze svých současných kolegů. Komunisté plánují schvalování kandidátky na únor 2008, sociální demokraté krajskou konferenci svolávají na leden příštího roku.

Krajské volby v Královéhradeckém kraji v roce 2004 vyhrála ODS. Vítězství jim přineslo přineslo 21 mandátů v pětačtyřicetičlenném zastupitelstvu. Komunisté obsadili osm křesel a sociální demokraté šest míst. Lidovci mají v zastupitelstvu pět zástupců, tři zastupitele má SNK-sdružení nezávislých a dva mandáty ve volbách získala Koalice Volba pro kraj, tvořená Volbou pro město, Stranou pro otevřenou společnost a Evropskými demokraty. Koalici vytvořila ODS se zástupci SNK-sdružení nezávislých.