Kemp Stříbrný rybník v Hradci Králové hlásí první novinku letošního roku. V pátek se u areálu otevřelo zmodernizované multifukční hřiště. „O trávení volného času v kempu Stříbrný rybník je stále větší zájem, proto je třeba neustále zlepšovat nabídku pro návštěvníky. Hřiště je rozvrhnutím a vybavením ideální pro basketbal, volejbal nebo florbal, zahrát si tu ale bude možné i tenis nebo nohejbal,“ uvádí v tiskové zprávě náměstek primátorky pro oblast sportu Miroslav Hloušek.

Využívat hřiště se už chystá řada hradeckých sportovních klubů. „Víme například, že hradečtí basketbalisté, Královští sokoli, zde už plánují několik tréninků i nábor nových členů,“ dodává náměstek Hloušek.

Hřiště je stejně jako kemp Stříbrný rybník ve správě společnosti Městské lesy Hradec Králové. Na jeho místě se původně nacházela zanedbaná chatka Osada a staré hřiště s nevyhovujícím povrchem i vybavením. „Naším cílem bylo vybudovat moderní a plně funkční hřiště v příjemném prostředí. Došlo proto na opravu okolních chodníků, úpravu plotů a blízkého okolí hřiště. Původní chatka byla zrekonstruována,“ prozradil ředitel Městských lesů Milan Zerzán.

Ed Sheeran potěší své fanoušky v Hradci Králové.
Nejen Ed Sheeran. Koncert britského zpěváka nabídne pestrý doprovodný program

Opravenou chatku je navíc možné si pronajmout na soukromé akce. Lidé v ní najdou zázemí s kuchyňským koutem a sociálním zařízením, v horní části je možnost přenocování pro pět až šest osob.

Zrekonstruovaná budova k pronajmutí nese jméno útulna Pohoda.

Hřiště získalo nový modulový povrch a drenáž. Právě tato část byla zaplacena z dotace od společnosti ČEZ.

„Hřiště plánujeme půjčovat zdarma, ale s nutností předchozí rezervace. Primárně jsme jej nabídli školám a sportovním klubům, které jej začnou brzy využívat,“ dodává ředitel Zerzán.

Celkově vyšla rekonstrukce na téměř 1,2 milionu korun bez DPH. Polovinu částky zaplatila dotace, 490 tisíc šlo ze společnosti ČEZ, 90 tisíc z Královéhradeckého kraje a dalších 90 tisíc korun putovalo na hřiště z rozpočtu města.

Fotbal na umělé trávě. Ilustrační snímek
Město finančně podpoří rozvoj sportovišť i vrcholový sport

V následujících měsících by měla hřiště s areálem kempu propojit nová lávka. Podle města je ale zatím vše ve stavu příprav.

Kromě této novinky se v kempu Stříbrný rybník udály i další změny. Například přibyly prvky jako esíčkové lavičky vedoucí až do vody, nabíjecí stanice a myčka na jízdní kola.

„Na léto také plánujeme vybudovat domky v korunách stromů. Budou v odlehlejší části kempu, kde poslouží primárně jako noční pozorovatelny zvěře. Velkou novinku připravujeme na příští sezónu, a to chatky nad vodou, kde budou k dispozici i mola. Během letošního léta chceme vyřešit inženýrské sítě, samotnou výstavbu bychom chtěli zahájit ještě na podzim,“ doplňuje ředitel Zerzán.

S využitím tiskové zprávy

Nepřehlédněte: Stavba na největším hradeckém sídlišti dostává základy, podívejte se

Zdroj: Deník/Stanislav Ďoubal