Hradecký Stříbrný rybník se může chlubit přestavěnou restauracía rozšířeným lanovým centrem, Lodín pergolou s grilem a dětským i minigolfovým hřištěm.

Rekreační areál Stříbrný rybník na východním okraji Hradce Králové, který je otevřen celoročně, sází na volný čas hostů. „Dnes už to není jenom o ubytování a ležení u vody. Musíte lidem nabídnout také něco dalšího,“ tvrdí správe kempu Zdeněk Podal. Kromě už známé půjčovny kol tady z toho důvodu tady provozovatelé před sezonou rozšířili adrenalinové centrum umístěné v lese na poloostrově. Děti i dospělí tady naleznou lanové dráhy a další atrakce. Vylepšené je rovněž paintbalové hřiště. Před sezonou prošla kompletní rekonstrukcí místní restaurace a první ze čtrnácti pronajímaných chat.

Autokempink u koupaliště v Lodíně nedaleko Nechanic, který disponuje patnácti chatami, postavil v areálu před sezonou pergolu s grilem a posezením pro dvacet lidí. Novinkou je rovněž minigolfové hřiště s šesti dráhami a dětské hřiště. „Sezona v kempu bude zahájena 30. května, kdy otevíráme koupaliště,“ uvedl ředitel lodínské Správy majetku a sportovního zařízení Miroslav Kout.

Nejpozději, zřejmě začátkem června, začne zájemcům sloužit autokempink v Chlumci nad Cidlinou. „Ve všech chatách jsou například nové matrace,“ seznámil nás se zlepšením správce kempu nabízejícího kromě plochy pro stany a karavany ubytování v deseti čtyřlůžkových chatách Jan Vopátek.