Na Tylově nábřeží se totiž uskuteční již 10. ročník svátku keramiky a skla. I tentokrát budou moci návštěvníci prohlížet a nakupovat výrobky sklářských a hrnčířských mistrů z celé naší země a současně obdivovat předvádění tradičních řemeslných technik.

Pořadatel akce Hradecká kulturní a vzdělávací společnost tradičně oslovuje několik desítek vystavovatelů ze všech koutů naší domoviny od Brna přes Železný Brod, Sázavu až po Louny, Prahu, Beroun, Týn nad Vltavou, Milevsko, Kolín nebo třeba Český Krumlov (ten je zastoupen expozicí středověké keramiky a kameniny pálené dřevem).

„Naši" východočeští reprezentanti pak doputují z Turnova, Náchoda, Chrudimi nebo třeba z Červeného Kostelce, Horní Radechové a Nového Města nad Metují.

Výstavci předvedou podmalbu na skle, jakož i rytí písma a ornamentů na sklo a keramiku podle přání zákazníka na počkání.

„Bohaté nabídkové spektrum sahá od tradiční ručně točené dekorované keramiky, ručně vyrobeného porcelánu, drátované keramiky, kameniny, plastik, mís, pekáčů, hrnců, váz, svícnů a varného skla přes smaltované sklo až po skleněné obrázky a perforované skleněné objekty, hodiny, květiny, domečky, šperky a figurky," láká za organizátory na sobotní Nábřeží keramiky a skla tiskový mluvčí Petr Švihlík.

Zajímavostí budou jistě i zahradní dekorace, keramika pálená na tři výpaly tzv. krakelováním nebo například skleněné výrobky tvořené technikou fusing (oceněné značkou Český výrobek).

Příjemná atmosféra prodejní výstavy bude obohacena nabídkou občerstvení a lahůdek a dokreslena stylovým hudebním doprovodem.

V dopoledních hodinách návštěvníci uslyší Dechový orchestr města Hradec Králové, po poledni se představí formace On Line Session, Art Jazz Band a Honza Brož&Devítka.

Vstup na akci, která je zařazena do kalendária Regina 2015, je zdarma. (jap, pš)