Důvodem je nejen stále chybějících přibližně 15 procent k naplnění bankovních garancí požadovaných vedením soutěže, ale s ohledem na budování týmu také krajní termín, kdy se má o případném působení týmu v Kontinentální lize rozhodnout.

„Jsem podobně jako Jarda Jágr nenapravitelný optimista, ale nedokážu odhadnout, jak to může dopadnout. Byl bych rád, kdyby se to povedlo, ale na druhou stranu 15. května už může být pozdě na to dát dohromady kádr. Trenéři, které jsme měli připravené, tak ti už jsou pryč… Obávám se, že se to spíš asi nepodaří, ale stále děláme vše pro to, aby to bylo naopak,“ řekl Zídek v rozhovoru s novináři.

Rozhodnutí o osudu Hradce Králové mělo původně padnout dříve, lhůta ale byla prodloužena do 15. května. „To by měl výbor KHL oznámit, zda ano, nebo ne,“ uvedl Zídek, který jedná za českou stranu. „Mohli by dát třeba i ještě prostor dalších 14 dnů, protože v Rusku se musí kluby do konce května vypořádat za uplynulý rok, aby mohly startovat v nové sezoně,“ řekl Jaroslav Zídek.

Protože jednání sám vede, má o vývoji dobrý přehled. „Mohu říct, že jsme se hodně přiblížili. Máme naplněno 80 až 85 procent rozpočtu, teď je otázka, zda dokážeme do 15. května dát bankovní garance na tu hodnotu, kterou si přeje KHL,“ konstatoval Zídek.

„Sehnat těch zbývajících 15 procent bude ale daleko těžší, než sehnat těch 85 procent. Na to byl časový prostor, ale ohledně těch 15 procent jsme naposledy jednali minulou středu,“ připustil.

Překážkou by prý neměla být kolektivní smlouva, o níž se v KHL jedná. „Nebál bych se toho, že by kolektivní smlouva nebyla,“ uvedl Zídek. „V neděli dával rozhovor prezident KHL pan Medveděv a ten to řekl jasně. Takže už je i rozhodnuto, jaké týmy to budou, i když ten počet ještě může kolísat. Záleží, jestli se třeba ještě nedohodnou s Viťazem Čechov. Určitě končí Balašicha, nová je Jurga Chanty Mansijsk a Kyjev,“ připomněl Zídek.

Přijetí jiných zájemců už prý kromě Hradce Králové příliš nepřipadá v úvahu. „Křídla sovětů neprojdou, litevský klub (Vilnius) také ne a s AIK Stockholm skončila jednání už před dvěma měsíci,“ vypočítal Zídek.

Pokud by se Hradci Králové nepodařilo do soutěže vstoupit letos, s velkou pravděpodobností by se jednalo o konec celého projektu. „Nevím, jestli bychom do toho společně s mými dvěma partnery ještě šli, protože tohle roční úsilí by přišlo vniveč,“ přiznal Zídek.