„Stále hledáme alternativy. Pevnou konstrukci se střechou jsme zamítli, protože by kino ztratilo kouzlo a navíc by takové monstrum zcela jistě neprošlo schvalovacím řízením na městě,“ řekl ředitel HKVS Miroslav Franc.

Další možností by podle France mohla být nafukovací hala či střecha, která by se v případě nepřízně počasí během několika minut rozvinula nad hledištěm. „Mně osobně by se nejvíce líbila třetí varianta. Viděl jsem to v amfiteátru ve Slovinsku. Jenže pořízení a montáž by byly velmi drahé, náklady se pohybují řádově v milionech korun,“ řekl Franc. Vedení společnosti HKVS uvažuje také o dalším zvelebování areálu. „Například na druhé straně panelu s plátnem by mohla být horolezecká stěna i se zázemím. Plánujeme také zastřešení pódia,“ řekl ředitel HKVS.

Kino plánuje i další protihluková opatření. Na hluk si stále stěžuje jeden z obyvatel sousedního domu. „Dostali jsme na pět let výjimku od hygieniků, že můžeme překročit normu o 20 decibelů. Do té doby ale musíme vymyslet, jak hlučnost snížit,“ dodal Franc.