Jednání, které vyvolal Hradecký deník, se zúčastnili poslanci Zdeněk Lhota a David Kafka. Částečným řešením měl být přechod pro chodce. Klenice se však příští rok určitě přechodu nedočká, což je pro zdejší obyvatele velkýšok.

Další pokus už určitě vyjde

„Je to velká škoda. Obec si podala žádost oposkytnutí dotace na Státní fond dopravní infrastruktury. Podle informací, které mám, však pro nějakou drobnou administrativní chybu byla žádost vyřazena. Vkaždém případě pomůžeme Klenici žádost podat znovu. Ana rok 2009to už určitě dopadne dobře. Alespoň vto doufám,“ řekl vpondělí poslanec DavidKafka.

Místostarosta Stračova Jiří Souček vysvětlil, že zádrhelem se staly dvě parcely.

„Jsou totiž stále vedeny na neexistujícím Místním národním výboru Stračov a nebyly převedeny na obec. Proto nám nebylo vydáno stavební povolení na stavbu přechodu pro chodce, které musí být součástí žádosti. Už je však vše vyřešeno a žádost podáme příští rok znovu,“ řekl Jiří Souček. Dodal, že na přechod žadali očástku přesahující milionkorun.

Vývojem situace je dost zklamán poslanec Zdeněk Lhota, který se kolem přípravy dotace na Státní fond dopravní infrastruktury hodně angažoval. „Dovedu pochopit, že potřeba je víc, ale že je žádost vyřazena pro drobnou chybičku, je podle mne hodně kruté. Vkaždém případě obci se žádostí znovu pomohu. Zchyby jsme se poučili. Až budou podklady připraveny, budu předem sfondem konzultova, zda je vše vpořádku, aby žádost mohla uspět,“ řekl poslanec Zdeněk Lhota.