Divadelní přehlídka trvá celý měsíc a diváci mohou vybírat z divadel i hudebních představení. Oproti letnímu festivalu Divadlo evropských regionů je program o něco více sváteční. „Výběr inscenací jde vstříc hradeckému divákovi kromě profilace „malých velkých divadel", v rámci které jako tradičně přivítáme komorní inscenace z divadel U stolu, Violy a dalších, se zaměřuji i na tituly se zvučnými jmény a na kvalitní inscenace legend českého divadla. Do výběru se dostávají samozřejmě i představení, na která v nabitém programu festivalu Divadla evropských regionů nezbylo místo a přesto považuji za důležité je do Hradce Králové přivézt. Tradicí jsou také minimálně dva uváděné koncerty," vysvětluje dramaturgyně divadla Jana Slouková.

Přehlídka divákům představí také současný hit Východočeského divadla Pardubice Limonádový Joe, pražskou inscenaci Neumím jinak než láskou, která přibližuje život známé české spisovatelky Boženy Němcové či Švandovo divadlo, jež přiveze svého cenami ověnčeného Hamleta.

„Pozvání na náš festival přijalo také Divadlo Na Fidlovačce, které k nám přiveze tradiční a stále svěží komedii Fan Vavřincové Eva tropí hlouposti v hlavní roli s Marií Doležalovou v režii Pavla Šimáka. Pokocháte se pěknými kostýmy, vstřebáte příjemnou atmosféru a poslechnete krásné dobové písně v podání samotných herců," dodává Jana Slouková.

Ani letos na festivalu nebude chybět Divadlo Járy Cimrmana. Představení České nebe se odehraje na hlavní scéně 24. října.