Na sobotu 20. února chystá Klicperovo divadlo premiéru další z originálních her Davida Drábka, který je v současnosti jedním z nejhranějších autorů na repertoáru. Kabaret přerůstající v nefalšovaný horor. Pocta všem zombie-filmům kategorie A, B i C, jak říká pozvánka na horor Noc oživlých mrtvol. Příběh „neživých živých“, jejichž řádění nejsou ušetřeni ani diváci…

O svém vztahu k zombie a hororu obecně David Drábek říká: „Nejmilejší horor je mi ten, co mě jako první kompletně rozsekal. A tím byl Vetřelec Ridleyho Scotta. To byl pro našince za berlínskou zdí a hradbou z ostnatého drátu totální šok. Tolik odkrvených, ztrhaných tváří jsem už od té doby z kina odcházet neviděl. Nu a Šestý smysl či Kruh mnou taky pěkně zamávaly. Jinak takové pižlací kousky, kdy se nebožákům na mučidlech různě vevrtávají do těl a důmyslně je skalpují či jinak zbavují částic, ty nemusím. U toho se nedá jíst.A co se týče Zombie–hororů, tak těch já mnoho neviděl. Naposled Úsvit mrtvých. Ale do žánru jsem vklouzl rychle.

Proč by měl divák přijít a prožít Noc oživlých mrtvol?
A taky přežít Noc oživlých mrtvol, protože tenhle masakr nemine ani diváky! Tohle je opravdu 3D divadlo… Zájemce snad naláká, že je to vůbec první české zombie-divadlo v historii. A navíc je nám poťouchlý půdorys zombie-filmů ideálním pařeništěm pro zrod opravdu ostré politické satiry – Monstrkabaretu řady Amores Klicperros. (zd)

David Drábek

Dramatik, režisér a umělecký šéf Klicperova divadla. Absolvent Filozofické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci, obor filmová a divadelní věda. Na univerzitě založil spolu s Darkem Králem divadelní Studio Hořící žirafy, které se specializovalo na žánr moderního kabaretu. V letech 2001-2003 vedl nově vzniklou alternativní scénu Hořící dům. V roce 1995 obdržel Cenu Nadace Alfréda Radoka za nejlepší hru roku za text Jana z parku a v roce 2003 totéž ocenění za text Akvabely, jenž získal později titul Nejlepší Česká hra roku 2005. Jeho hra Náměstí bratří Mašínů získala druhé místo v dramatické soutěži Cen Alfréda Radoka 2007. Spolupracoval s Divadlem Petra Bezruče v Ostravě, pražským divadlem Minor, Divadlem na Vinohradech a Národním divadlem v Brně.