„Síť sociálních služeb poskytovaných v našem kraji rozšiřujeme o nový prvek, a to o službu sociální rehabilitace realizovanou pobytovou formou pro klienty s mentálním případně kombinovaným postižením,“ informuje v tiskové zprávě náměstkyně hejtmana Martina Berdychová odpovědná za sociální oblast.

Domovem se pro klienty stane dům č.p. 221 v hradecké ulici Prokopa Holého. Vyzkouší si samostatné bydlení a péči o sebe. „Na klienty, než zvládnou odejít do zcela samostatného bydlení, dohlíží a podporují je sociální pracovníci. V tomto prostředí se lépe navozuje pohodová domácí atmosféra, což mívá pozitivní dopad na psychiku i na fyzické a mentální schopnosti klientů. Postupně se snažíme na tento moderní způsob v péči o osoby s mentálním hendikepem postupně přecházet,“ vysvětluje náměstkyně.

Vizualizace. Plán na výstavbu v Severní zóně úzce souvisí s revitalizací Piletického potoka.
Tisíc nových bytů v Hradci Králové. Město by se mohlo rozrůst o moderní čtvrť

Rekonstrukce domu nedaleko aleje Kaštanka již začala a měla by trvat necelý rok a půl. Vysoutěžená firma Stating zde podle kraje vybuduje dvě samostatné bytové jednotky sociální rehabilitace pobytovou formou, a to v podobě dvou domácností s veškerým potřebným vybavením. Stavební práce vyjdou na zhruba na 15 milionů korun včetně DPH a více než milion kraj vynaloží na nákup nábytku a potřebné elektroniky.

Celkové náklady budou zhruba 16,4 milionu korun. Až 85 procent nákladů by měla pokrýt evropská dotace z Integrovaného regionálního operačního programu.

S využitím tiskové zprávy

Mohlo by vás zajímat: Hradeckou MHD čekají kvůli Miletě od dubna změny. Známe objízdné trasy linek

Zdroj: Deník/Jiří Fremuth