Původně opravy plánovalo město – až sežene finance, ale jeho rekonstrukci si možná vezme na svá bedra sama Univerzita Karlova. „Vedení univerzity o tom skutečně přemýšlí, ale jsme teprve na začátku všech jednání," potvrdil Alexandr Hrabálek, proděkan farmaceutické fakulty.

Jedním ze zádrhelů byl fakt, že objekt nemá univerzita ve svém majetku. Nicméně to vypadá, že by město mohlo  starou budovu vzdělávací instituci věnovat za symbolickou částku. „Pokud by se z flošny stal klub pro studenty, město by určitě vyšlo tímto způsobem univerzitě vstříc," řekl primátor Zdeněk Fink.

„Revanšovali bychom se tím, že by prostory mohlo kromě studentů využívat i město ke svým účelům," uvedl Hrabálek.

Město už na novou podobu Pajkrovy flošny nechalo vytvořit studii, informovali jsme o tom v únoru. „Chceme být připraveni, pokud přijdou finance, za které by bylo možné objekty opravit," řekl tehdy Petr Brůna, architekt města.

Pokud by se následující jednání mezi univerzitou a městem ubírala správným směrem, začalo by se pracovat na projektové dokumentaci, na které by se mohly podílet i ostatní vysoké školy v Hradci. „To je také ještě hodně předčasná informace, ale myslím, že bychom se s kolegy mohli domluvit, ten klub bude pro všechny vysokoškoláky," připustil Hrabálek. Předběžné náklady na rekonstrukci flošny jsou asi 35 milionů korun.

Pravý studentský klub 
s muzikou, ale i zázemím pro studium, výstavy, přednášky městu zatím chybí.