Největší zájem je o kurz technika

„Zájem byl velký a předčil naše očekávání. Na soustředění se přihlásila více než stovka uchazečů. Ze čtyř nabízených kurzů se stal nejvíce vyhledávaný technik, kam se přihlásilo šestačtyřicet žáků. Druhou nejžádanější oblastí je kurz s gastronomickým zaměřením, kde převažují děvčata. Naopak nejméně je naplněn kurz zaměřený na matematiku a fyziku, ale i sem se přihlásila více než desítka dětí. Kluci a děvčata jsou nejenom z Bydžovska a Chlumecka, ale také ze vzdálenějších míst, jako jsou Hořice, Ostroměře či Stará Paka," řekla Jaroslava Kholová, zástupkyně ředitele školy.

Je to vůbec poprvé, kdy se škola do podobného projektu pustila. „Jde nám o to, aby si žáci práci osahali a možná se rozhodnou u nás také studovat,"  dodává Jaroslava Kholová.

A co žáky v celém týdnu čeká? Například  technici se seznámí s jednotlivými částmi aut, s motory, převodovkami či elektrickou instalací. Na trenažérech si vyzkouší řidičské dovednosti a seznámí se také s malou zemědělskou technikou.

Kuchařky zase zasvětí do tajů mistrů kuchařů, sami si vyzkoušejí přípravu jednoduchých jídel teplé i studené kuchyně. Poznají, jak to chodí v cukrářské výrobě. Číšnice budou možná i obsluhovat ve studentské kavárničce U Radnice.

Další z dětí se zase ponoří do tajů matematiky a fyziky, chybět nebudou ani různé experimenty. Při nich se přesvědčí, zda vše funguje, jak má.