Box, který přišel na 180 tisíc korun, je dalším krokem ke zlepšení komfortu čtenářů. Ti mají nyní možnost vrátit publikaci v době, kdy je bibliotéka zavřená. „Lidé se tak mohou vyhnout pokutám za pozdní odevzdání knih a nemusejí se stresovat s otevírací dobou,“ uvedla Vladimíra Buchtová ze Studijní a vědecké knihovny.

Pokud již čtenáři nějakou částku knihovně dluží, tímto krokem se jejího zaplacení nezbaví. Zastaví však další navyšování pokuty.

Vybavení knihovny by mělo doznat také dalších změn. „Do konce roku bychom rádi zprovoznili Wi–Fi systém připojení k internetu. Nyní bude vypsáno výběrové řízení,“ popisuje jednu z novinek ředitelka knihovna Eva Svobodová. Náklady by se měly pohybovat kolem dvou milionů korun.

Do tří let by měl být uveden do provozu také automat na vracení knih, aby čtenáři nemuseli stát dlouhé fronty a měli možnost obsloužit se sami. „Je to záležitost s výhledem do budoucna,“ dodala Svobodová.

Ještě před rokem, kdy se nová budova otevírala, však knihovna měla namále. Na vybavení tehdy chyběly miliony, které se podařilo sehnat na poslední chvíli. Navíc samotné zařízení interiéru se oproti původnímu plánu dokupovalo postupně. „Nyní už je vybavení kompletní a chystáme technologické novinky, které zpříjemní čtenářům pobyt v knihovně,“ sdělila ředitelka.

Více o knihovně čtěte vpravo: SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY.