Již tradičně nabízí zdejší městská knihovna těm ostatním, ale také školám a jiným veřejným institucím zhruba stovku knih jen za poštovné. „Jsou to knihy, které bychom stejně museli odepsat, takže je nabízíme k dalšímu využití. Dělají to tak všechny knihovny,“ uvedla ředitelka Městské knihovny v Novém Bydžově Jana Lojková.

Jak dodala, zájemci se mohou přihlásit nejpozději do středy 5. října. Hned následující den totiž všechny zbývající knihy z odpisu poputují do burzy knih.
„Burza knih se uskuteční ve čtvrtek 6. října v prostorách novobydžovského klubu Mekka od 14 do 17.30 hodin. My tam knihy budeme prodávat za symbolickou pětikorunu. Zajímavostí ale je, že se v klubu budou zároveň prodávat knihy lidí, kteří nám je již do knihovny nosí,“ řekla Lojková.

I když do začátku burzy ještě schází několik dnů, mají v knihovně připraveno již několik igelitových tašek s nabídkou. „Lidé je opět za symbolickou cenu na burze prodají. Jedná se například o knihy, které již dlouho nikdo nečetl, ale druhý čtenář po nich za zmiňovanou pětikorunu rád sáhne. Nebo rodičům odrostly děti a již mají jiné zájmy než číst pohádky,“ vysvětlovala princip burzy knih Jana Lojková.