„Ale to platí stále. Nadutost a hlupáky, a ke všemu takové, kteří si myslí, že jim patří svět, skutečně nesnáším,“ zopakoval dnes.

Ještě před svým vystoupením na veletrhu Odborná kniha na hradecké univerzitě se svěřil, že je homo politicus – člověk politický.

„Politika a veřejné dění mě zajímají. Podle mě by současná vláda měla být ještě pravicovější. Sociální demokracie by si neměla hrát na druhou komunistickou stranu. Na levici by měl působit aktivnější a lepší subjekt. Aby bylo jasno, ten, kdo má jiné názory, není mým nepřítelem a dokážu ho respektovat,“ řekl. Dodal, že on však o aktivním zapojení do politiky neuvažuje. Jeho neúspěšná kandidatura na senátora byla výstřelkem a je dávnou minulostí.

Dnes na veletrhu Odborná kniha v besedě hovořil o své nedávno vydané publikaci Encyklopedie výtvarníků loutkového divadla v českých zemích a na Slovensku. Je to snad jediná kniha svého druhu v Evropě. „Loutky sbírám už pětatřicet let. Už jako malý kluk jsem měl doma loutkové divadlo, a to mě asi inspirovalo. Zaměřil jsem se na historické české loutky po výtvarné stránce.“Knížák dále řekl, že v Itálii objevil české loutky, které tam vydávali za „pravé“ italské.

Vyjádřil se i k hradecké kauze vila Anička. “Neznám detaily, ale myslím si, že staré věci šmahem odcházejí a vše, co připomíná naši etickou i estetickou historii, bychom měli zachovat a mít k nim větší úctu,“ tvrdí Milan Knížák.