„Veletrh je určen pro širokou veřejnost a je příležitostí, jak si prohlédnout a případně za veletržní ceny získat nově vydané tituly pro obohacení poznání, studium i volnočasové aktivity. Každoročně přináší kromě bohaté škály publikací nabídku přednášek i setkání se spisovateli a význačnými osobnostmi, jejichž díla získala významná literární ocenění,“ uvedla Marie Otavová, ředitelka univerzitní knihovny.
Veletrh ve 14.00 hodin přivítá v univerzitní aule Tomáše Burdu, spoluautora publikace Český historický atlas, kapitol z dějin 20. století, který je hlavním výstupem projektu Historického ústavu Akademie věd ČR a pyšní se třemi významnými oceněními. Dále veletrh nabídne setkání k projektu Věnná města českých královen, který představí Jana Vojtíšková z hradecké fakulty filozofie.
Od 15.00 hodin bude aula UHK patřit dosud nejúspěšnějšímu a nejnáročnějšímu výstavnímu projektu Muzea Východních Čech v Hradci Králové, a to výstavě „Uprostřed Koruny české - Gotické a raně renesanční umění východních Čech 1250 – 1550“, která získala první místo v Národní soutěži muzeí Gloria Musaealis 2020 v kategorii nejúspěšnější výstava roku. Výstavu a celý projekt představí hlavní autorka expozice Helena Dáňová a kurátorka výstavy Markéta Pražáková.
Událost se koná za finanční podpory Královéhradeckého kraje a Univerzity Hradec Králové a v těsné spolupráci s Památníkem národního písemnictví, Muzeem východních Čech v Hradci Králové a Biskupskou knihovnou Biskupství královéhradeckého.