Jste spokojeni s tím, jak dopadly komunální volby? HLASUJTE V ANKETĚ ZDE.

TISKOVÉ PROHLÁŠENÍ:

Níže podepsané strany a sdružení se dohodly, že každá nyní může jednat s dalšími subjekty, ale společně předpokládají, že se TOP 09 znovu vrátí k jednání o vytvoření původní středopravé koalice.

V Hradci Králové 2. listopadu 2010, 20:00 hod.

Občanská demokratická strana
Hradecký demokratický klub
Volba pro město
Doma v Hradci

PSALI JSME: Jednací stůl prostírá ČSSD

Pozvání Hany Orgoníkové jsme přijali, nicméně doufám, že se obnoví středopravá koalice, řekl Pavel Staněk z ODS

Ve čtvrtek by se měli sejít zástupci ČSSD, ODS, TOP 09, Doma v Hradci a Změna pro Hradec na společném jednání o budoucí koalici. K jednomu stolu je pozvala Hana Orgoníková, jednička na kandidátce hradecké ČSSD.

„Bez jedné další silné strany se koalice nevytvoří a já jsem ochotná jednat se všemi. Myslím, že bychom se měli už nějak dohodnout ku prospěchu občanů. Jednání jsou velmi složitá a uvidíme, kam se přikloní menší strany. Kompromisy bude muset udělat každý,“ uvedla Orgoníková.

„Pozvání jsme dostali a určitě přijdeme, nicméně stále věřím, že TOP 09 svůj postoj přehodnotí a vrátí se do původní koalice. Určité signály tady jsou, myslím, že ve svých postojích nejsou všichni jednotní. Stále upřednostňujeme vznik středopravé koalice,“ řekl Pavel Staněk, předseda oblastní rady ODS.

„Naše stanovisko se nezměnilo, ve čtvrtek budeme moudřejší,“ reagoval Richard Nádvorník, jednička na kandidátce hradecké TOP 09.

„Pro nás je velká koalice s ČSSD neprůchozí, určitě by se to neobešlo bez požadavků na další náměstky, vedlo by to ke zvyšování jejich počtu a následnému zatížení radniční kasy, s čímž my prostě nesouhlasíme,“ řekl Zdeněk Fink z Hradeckého demokratického klu­bu.

ČTĚTE TAKÉ: Koalice zkrachovala kvůli 'topce'
Zde najdete i velkou diskusi k tématu.