Ještě před příjezdem vzácné návštěvy zde došlo ke kuriózní situaci. Způsobila ji kočka, kterou museli vyhánět pracovníci Kanceláře prezidenta republiky. Dostala se totiž na prostranství, kam měla princezna dorazit a kam nikdo nesměl. Naštěstí všechno dobře dopadlo, a tak obě dámy mohla za zvuku slavnostních fanfár uvítat ředitelka kladrubského hřebčína Lenka Gotthardová. Nejprve princezně Anně i manželce Václava Klause předala kytice a pozvala je na prohlídku stájí. Poté následovala hipoterapie, kterou předvedly děti z Brna.

„Setkání s princeznou se mi líbilo. Trému jsem neměla,“ uvedla třináctiletá Petra Mikuláštíková, kterou bylo v kryté jízdárně slyšet zřejmě nejvíce ze všech. „Určitě bych také chtěla být princeznou,“ dodala.

Hřebčín se pochlubil i společnou stájí klisen s hříbaty, šestispřežím koní s charakteristickými klabonosy, které kočíroval vozataj Petr Vozáb. Došlo i na ukázky barokního ježdění s vraníky a plemenných hřebců.

„Návštěva princezny Anny byla příjemná. Chovala se vznešeně, ale snažila se být přirozená. Zanechala tu dobrý dojem,“ konstatovala ředitelka kladrubského hřebčína na adresu sedmapadesátileté nositelky královské krve, jež má ke koním vřelý vztah. „Bylo to vidět. Živě se zajímala o historii hřebčína i koní, předvedené ukázky komentovala velmi zasvěceně,“ sdělila Lenka Gotthardová.

Princezna Anna, která se v roce 1976 zúčastnila olympijských her v Montrealu jako členka anglického jezdeckého týmu, se z Kladrub přesunula na pardubické dostihové závodiště, kde byla hostem 117. ročníku Velké pardubické steeplechase. Hlavní dostih sledovala z čestné lože a zúčastnila se i slavnostního dekorování vítězů.