Do Kulturního domu Střelnice se sjeli majitelé chlupatých krásek nejen z České republiky, ale i z Polska, Švýcarska či Dánska. „Máme tu kočky 26 plemen z Čech a Slovenska, ale také z Litvy, z Polska, Slovinska a dalších zemí,“ uvedla za pořadatele Jitka Lišková. Mezi rarity patřila zvířata, která ještě nejsou v tuzemsku uznaná, a nesmí proto na soutěže, jako kočka thajská.

Soutěžní kusy pečlivě zkoumali porotci. „Každé plemeno má svůj standard. Kočky musí odpovídat exteriérově, být průkazně zdravé, mít kvalitní srst, musí mít odpovídající zbarvení a podobně.“

Zvířata soutěžila ve čtyřech kategoriích. Porotci pak z každé vybrali jednu kočku, která se utkala o titul Best of best.

Absolutním vítězem sobotní výstavy se stal bílý kocour plemene minská mývalí chovatele Tomaže Zajce ze Slovinska. Včerejším šampionem byl perský černý kocour Taťány Čudovské z Třince.

„Po oba dva dny se do velkého finále dostala také Barbora Prouzová s orientálním černobílým kocourem z místní organizace. Skončila shodně na čtvrtém místě,“ dodala Lišková.