Za výlohami bývalých Mléčných lahůdek na Ulrichově náměstí se už rekonstruuje a opravuje. Město chystá prostory pro nového nájemce, který vzešel z výběrového řízení.

Po několika desítkách let se na rohu náměstí bude místo chlebíčků prodávat něco jiného. Část sortimentu ale přece jen zůstane. Na své si přijdou milovníci kávy a zákusků. Na pultech budou i sendviče a saláty. Prostorů se ujme společnost Janák Bros spol. s r.o., která v současné době v Hradci Králové provozuje podnik Potrefená husa.

„V současné době jsme před podpisem nájemní smlouvy. Ty úpravy tam jsou poměrně velké, a tak je potřeba se domluvit na nějakém způsobu náhrady či úlevách na nájmu. Vše je ještě v jednání," řekl Ondřej Votroubek, vedoucí odboru správy majetku hradeckého magistrátu.

Půjde o kavárnu z řetězce CrossCafe, zaznělo ze společnosti Janák Bros. Podobné fungují například v Praze nebo v Plzni. Nekuřácké kavárny se staví v moderním designu a prodávají různé druhy kávy, dezerty, koláče…

Mléčné lahůdky nabízely koktejly a chlebíčky na stojáka skoro šedesát let. Pro bývalého nájemce už byla situace neudržitelná. „Město se vyprazdňuje a nejsou tu vytvořené podmínky pro podnikání. Proto jsem usoudil, že dál pokračovat je k ničemu," vysvětlil už v srpnu Josef Hurych. Provozoval Mléčné lahůdky od roku 1996. Předtím prodejnu spravoval státní podnik Pramen, pochoutky se tam prodávaly zřejmě už někdy po druhé světové válce. Podle pamětníků  bylo ještě za druhé světové války v domě pekařství, mléčný bar se začal budovat těsně po válce. Mléčné lahůdky tak mohly být v Hradci otevřeny už v padesátých letech.

Co kavárna nabídne?
- snídaně, svačiny;
- kávu (také s sebou)
;
- dezerty;
- moderní prostředí;
- internetové připojení;
- dětský koutek.