Přinesou do domácností a kolemjdoucím radostné poselství Vánoc, popřejí vše dobré do nového roku a přitom poprosí o dar na pomoc lidem v nouzi. Hradeckým koledníkům v katedrále svatého Ducha v pátek v osm hodin poprvé na cestu požehná nový diecézní biskup Jan Vokál.

„Do ulic krajského města a okolních obcí vyjde v pátek a v sobotu více než 130 skupinek Tří králů Oblastní charity Hradec Králové. Budou prosit o dar na podporu Střediska rané péče Sluníčko, které pomáhá rodinám s handicapovanými dětmi, dále na podporu domácí hospicové péče a Poradny pro oběti domácího násilí a lidi v nouzi,“ uvedla včera Jana Karasová z Diecézní charity Hradec Králové.

Dodala, že v Hradci Králové a okolí sbírku doprovodí internetová fotosoutěž o nejhezčí tříkrálový kostým. Hradečtí koledníci budou také rozdávat dárky seniorům v domově důchodců, které speciálně pro ně vyrobili dobrovolníci, děti a studenti ze spolupracujících škol.

V neděli se při příležitosti Tří králů bude konat tradiční koncert. Ten letošní se uskuteční v malém sále kongresového centra Aldis od devatenácti hodin.

Návštěvníkům nabídne výběr z nejkrásnějších skladeb Wolfganga Amadea Mozarta, Josepha Haydna a Ludwiga van Beethovena v podání Komorní filharmonie Pardubice řízené dirigentem Milošem Formáčkem.