Limitovaná série? Výhodný obchod

„Délka trati by v reálu byla asi deset kilometrů. Je tu sedm stanic, ale počet vozů se stále mění. Stavba modelu trvala den. Příprava před akcí byla jednodušší, protože tentokrát jsme nechystali provozní dokumentaci k soupravám,“ řekl Petr Novotný z Klubu modelové železnice Zababov.

Atrakcí byl také historický vlak tažený parní lokomotivou, který na akci přivážel návštěvníky z Hradce Králové. „Zájem byl tak velký, že souprava jezdila přeplněná. Ale snad jsme nikoho nenechali čekat,“ řekl organizátor výstavy Tomáš Rejl.

Letošní novinkou byl podle pořadatele větší počet dětských koutků i kolejišť. „Letos jsme opět nechali v Německu vyrobit limitovanou sérii modelu motorové lokomotivy, která má pouze sto kusů. Zájemci si ji tu mohou přímo na výstavě složit. Zatímco u nás je cena tři a půl tisíce, na internetu se prodávají třeba za trojnásobek,“ řekl Rejl.

Zajímavou novinku ve Všestarech představil také jediný výrobce doplňků ke kolejištím z Čech, Malá železnice z Valašského Meziříčí. „Jde o moduly kusů krajiny, které jdou různě sestavit. Jsou vhodné do paneláku, kde není moc místa,“ řekl Radomír Klíma.