Zcela jistě dojde ke střídání stráží na postu primátorském. Otakar Divíšek už ve své politické kariéře pokračovat nehodlá. „Pan primátor nikdy nespecifikoval konkrétní důvody, proč už nechce pokračovat, je to jeho rozhodnutí,“ uvedl Václav Svoboda, tiskový mluvčí radnice za primátora, který úterý trávil na dovolené a nechtěl se k věci vyjádřit.

Jedničkou ODS je Pavla Finfrlová. Silným soupeřem pravicové strany se pravděpodobně stane nová TOP 09 s lídrem Richardem Nádvorníkem. Šikovně zvolila svou jedničku i Volba pro město, staronového Martina Dvořáka.

Hradecký demokratický klub vytáhl do boje se Zdeňkem Finkem. Významné strany zase vsadily na ženy. V čele ČSSD je Hana Orgoníková a KSČM vede Lenka Trkalová.

Zamíchat kartami by mohly i nové strany, zcela určitě výše zmíněná TOP 09, či Změna pro Hradec, která má ve svém čele Adama Zárubu. „V poslední době mě rozčilují podivné praktiky a problematická rozhodnutí vedení města,“ zdůvodňuje svou kandidaturu.

Další novinkou na hradeckém politickém písečku je strana Věci veřejné, kde je favoritkou Ivana Bezdíčková. „Podporu si zaslouží hendikepovaní,“ nastínila své zaměření v zastupitelstvu. I strana Doma v Hradci bude o křesla v zastupitelstvu usilovat poprvé s Leošem Kučerou v čele.