Knížku s názvem Překvapení skřítka Modrovouska a jiné pohádky z Hradce Králové autorka Markéta Vítková pokřtila v Centru celoživotního vzdělávání v Hradci.

„K napsání knížky mě vedly zážitky, které jsem měla možnost v Hradci Králové prožít jako malá holka. Narodila jsem se tady, mám tady rodinu a vždycky se sem ráda vracím. Teď žiji v Sedlčanech, kde vychovávám svoje děti," řekla v úvodu křtu své pohádkové knížky autorka a ilustrátorka v jednom Markéta Vítková.

Jednotlivé pohádkové příběhy se odehrávají na konkrétních místech v Hradci Králové a jedna – Dárky z trolejbusu – zvlášť potěšila hradecký dopravní podnik.

Pohádka o trolejbusu

„Dotýká se totiž naši tradiční speciální mikulášské jízdy pro nejmenší cestující," je rád František Meduna z dopravního podniku. Děti  se  5. prosince svezou ve speciálně vyzdobeném mikulášském  trolejbusu a spolu s Mikulášem, andělem a čerty i letos a to už po třiadvacáté.

V úvodu programu, který se konal v pondělí odpoledne v královéhradecké městské knihovně, přivítal návštěvníky smíšený pěvecký sbor žáků Základní školy Čiperky z Čeperky. Právě jeho členové si po svém vystoupení měli po křtu možnost vyslechnout pohádku O čokoládové věži ze zmíněné knížky v autorčině podání.   (hod, ež)