Přesnou kapacitu organizátoři tají, jen řekli, že to bude víc než na letošním ročníku Rock for People, kam přijelo 37 tisíc fanoušků. Ed Sheeran v Česku vystupoval naposledy před čtyřmi lety, kdy na jeho dva pražské koncerty přišlo celkem 140 tisíc lidí. „Za nás je to velmi dobrý start předprodeje, už se nemůžu dočkat, až u nás pod širým nebem vyroste unikátní stage takových rozměrů a všechny nadšené fanoušky přivítáme v Parku 360,“ neskrýval dnes radost ředitel spolupořadatelské agentury Ameba Production Michal Thomes.

Ed Sheeran bude koncertovat na pódiu uprostřed fanoušků. Místa na státní budou přímo u stage, kolem které bude pět tribun k sezení. Lístek na stání stojí 1990, ty k sezení pak budou šplhat až ke třem tisícům korun.

Ed Sheeran
To je bomba! V Hradci na letišti vystoupí světová superhvězda Ed Sheeran

Ve hře je ale i druhý koncert, který by navázal na ten první: „To bude čistě v gesci a rozhodnutí německého promotéra, který si to vyhodnotí právě na základě prodejů tady v České republice, ale i v ostatních zastávkách této koncertní šňůry,“ vysvětlil Michal Thomes.

Pro město bude jednorázový nájezd desetitisíců fanoušků znamenat velký dopravní nápor. Proto se organizátoři rozhodli, že připraví odpolední program, který tlak na hradeckou dopravu rozroste v čase. „V části areálu pro samotný koncert bude unikátní třistašedesátkové pódium, k tomu bude připojená fanzóna. V ní využijeme některé festivalové prvky, budou menší performance, možná promítání filmu s Edem Sheeranem. Diváci budou moci vstoupit do areálu už ve 12 hodin,“ dodal Michal Thomes.

Jako speciální host před Edem Sheeranem vystoupí britský písničkář Calum Scott a je pravděpodobné, že ho doplní ještě jeden český interpret.