„Je to v podstatě kombinace silově vytrvalostních disciplín, které mají snad nejblíž reálné hasičské činnosti u zásahu,“ vysvětlil ředitel HZS Královéhradeckého kraje David Pouč. Úkoly musí hasiči absolvovat v kompletním zásahovém oděvu, který váží přes 15 kilogramů, včetně dýchacího přístroje v pohotovostní poloze.

„Kromě dobrovolných a profesionálních hasičů tady z regionu, ale i z dalších krajů se účastnila také oficiální reprezentace HZS ČR v disciplínách TFA, tedy nejtvrdší hasič přežije,“ řekl David Pouč.

Hasiči musí vyběhnout na víc než desetimetrovou věž s dvojicí hadic o váze 22 kilo, to samé závaží pak musí nahoru vytáhnout na laně. Dole pak přesunovali údery palicí závaží, následuje slalom, roztažení zavodněného hadicového vedení, stříkání vody na terč a nakonec musí hasič odtáhnout do 30 metrů vzdáleného cíle figurínu, která váží 80 kilogramů. „Bylo o hodně náročné fyzicky a psychicky, člověk se musí hecnout. Nejtěžší bylo tahání hadic nahoru na věž a figurína,“ svěřila se po závodě jediná účastnice Kristýna Čiháčková.