Celkem se přihlásilo a v patnácti parkurech bojovalo 185 koní z České republiky, Ukrajiny, Slovenska, Polska, Estonska, Švýcarska a Německa. Sobotní ráno zahájili poníci všech kategorií. Výška překážek pro ně byla do 105 centimetrů.

„Jezdím už přes rok a na dnešní závod jsem trénovala celý měsíc,“ pochlubila se desetiletá Adéla Půlpánová z Jezdeckého klubu Benátky u Sázavy. Byla druhá v Herouticích, ale o víkendu takové štěstí neměla. Nedokončila totiž parkur pro opakovanou neposlušnost svého koně Nightbeauty.

Vyvrcholením byla Velká cena města Hradce Králové, ve které bojovalo o pěněžní částku 260 tisíc korun, celkem 24 jezdců. První místo a 85 tisíc korun si odvezl Aleš Opatrný s koněm Cartouche z jezdecké stáje Opatrný Hořovice. Druhý skončil polský jezdec Tomasz Klein s Maaikem a na bronzovou příčku dosáhla Slovenka Monika Štangelová s německým koněm Lux Ass.


Opatrný si přilepšil o dalších devět tisíc, když vyhrál hned druhý závod pro šesti a sedmiletá zvířata. Dvojnásobnými vítězi jsou také Josef Kincl mladší a Polák Tomasz Klein, kteří si odvezli navíc téměř dvacet tisíc za první místa.

Jan Pruška