Gymnázium J. K. Tyla se konečně dočkalo. Po dlouhých útrapách se v pondělí žáci stěhují zpět do své školy, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí.

S opravami se mělo začít už v listopadu 2011, kdy gymnázium našlo dočasný azyl v bývalém Ústavu hluchoněmých na Pospíšilově třídě.

Jenže ve „vyhnanství" museli žáci i jejich vyučující zůstat o něco déle. Při opravě se totiž objevila řada komplikací, se kterými předem nikdo nepočítal. Problémy přišly už při výběru dodavatele stavby. Kvůli podezření na zmanipulovanou soutěž se vypsal nový tendr. S opravami se tak začalo až v červnu 2012.

Termín dokončení rekonstrukce, která stála 99,5 milionu korun, z nichž zhruba dvě třetiny zaplatila Evropská unie, se poté několikrát přesouval. Vypadalo to, že ve škole začne vyučovat už v září, poté se termín posunul na listopad, nakonec se gymnázium otevírá letos v březnu.

„Slavnostní otevření rekonstruované budovy Gymnázia J. K. Tyla se uskuteční v pondělí 10. března," potvrdila tisková mluvčí kanceláře hejtmana Eva Jouklová.

Nově opravené gymnázium dnes představí i velkou novinku –  dvě nové retro místnosti. „Našli jsme a zrestaurovali původní nábytek z 30. let a vybavili jím ředitelnu a jednu učebnu," prozradil už dříve Robert Novák, ředitel gymnázia.   (skr, jap)