Štempl od asociace

Té se po třech letech reklamací a zjištění, že voda do kopce neteče, podařilo zprovoznit umělou plochu stadionu Slavie u Orlice. Dokonce získala i poslední vyžadované povolení - štempl o certifikaci od Fotbalové asociace České republiky (ČMFS).

„Poslední práce na hřišti skončily na začátku listopadu. Poté sem přijeli úředníci z fotbalové asociace a těsně před vánočními svátky udělili hřišti potřebnou certifikaci,“ kvitoval poslední informace o stavu několikrát zfušovaného hřiště vedoucí střediska sportovišť hradeckých Technických služeb Michal Koťan s tím, že již nyní má rozvrh hřiště pro zájemce a hradecké sportovní kluby jen málo volných políček. „Na tento okamžik jsme čekali opravdu dlouho a jsem rád, že se to konečně podařilo. První zájemci mají staronovou plochu vyzkoušet již první lednový týden. Tak snad už žádné problémy nenastanou a hřiště bude sportovcům dlouhá léta sloužit,“ dodal Michal Koťan, který po minulých zkušenostech raději několikrát přišel dělníky před ukončením stavebních činností zkontrolovat. A i díky němu se odvrátila další blamáž Metrostavu, který se zřejmě z minulosti nepoučil a opět chtěl do podloží stavby dát materiál, který svým složením neodpovídal projektové dokumentaci.

„Zachytil jsem tu asi tři kamiony, které tu chtěly „propašovat“ špinavý a znehodnocený materiál. Ale nebylo to tak hrozné,“ dodal Michal Koťan a připomněl, že při minulé odkrývce se tu místo jemné drtě a čistého kameniva objevily valouny velikosti malého melounu či kusy cihel.

Konec „nekonečného“ příběhu okolo Metrostavu přivítal i náměstek hradeckého primátora Jindřich Vedlich: „Pevně věřím, že bude již vše v pořádku a hřiště bude dlouhodobě sloužit. A to vzhledem k tomu, že nedostatek kvalitních hřišť je v Hradci velkým bolákem.“