Někdo závěr starého roku tráví v kruhu rodinném, někdo je úplně sám a neřeší to a někdo vyrazí za zábavou, nabídek je poměrně dost. Silvestrovské radovánky organizují restaurace, hotely, horské chaty, odjet se dá prostě kamkoliv.

Liší se ceny, ale i programy. Například v hradeckém klubu Axor lákají na ohňostroj, švédské stoly a samozřejmě hudbu. To vše za vstupné ve výši dvou set korun.

U České koruny na Starém městě si na své přijdou labužníci. V nabídce silvestrovského menu figurují speciality jako například srnční terinka a želé z lesních plodů, krém z říčních ráčků, osvězí líčko tažené v červeném víně, bramborové pyré nebo parfé z karamelizovaných ořechů. Večerní program bude naplněn francouzským šansonem, po půlnoci rozjede zábavu DJ. V tomto případě už se cena pohybuje ve vyšších sférách, kolem 1500 korun.

Konec roku se bude slavit i v hradecké restauraci Pod Strání „Po loňském, hezky vydařeném Silvestru budeme letos pokračovat ve stejném stylu. Dlabanec, sekt, pochutiny, ohňostroj a silvestrovské blbůstky jsou samozřejmostí. Myslím, že před dvěma lety udělané nové ozvučení nemá chybu, a tak si zahrajeme sami, co se nám nejvíc líbí,“ lákají návštěvníky na svých internetových stránkách.

Kdo chce s rokem 2010 skončit originálně, může si zajet třeba do Dětenic. Oslavy se tam budou odehrávat v romantickém prostředí zdejšího barokního zámku. Akce se koná přímo v historických prostorách zámku. Příchozí budou vítat halapartníci, příjezdová cesta bude lemována loučemi. Nebudou chybět trubači, přivítací přípitek a pak už se následující program ponese v duchu historie – dobové tance, souboje šermířů, kejklíři a polykač ohně. Veškerý personál bude v dobových kostýmech. Večeřet se bude formou bufetových stolů a o půlnoci je samozřejmostí velkolepý ohňostroj.