Bourání bazénu v Jungmannově ulici rozzlobilo maminky z okolí. „Vypadá to, že město na děti kašle. Kdyby aspoň počkali, než bude hotové koupaliště,“ zlobí se matka dvouletého Filipa Marika Miňovská.

Také další z maminek, Monika Jelínková, neskrývá rozladění. „Na mlhovišti se děti tak nevyblbnou. Brouzdaliště je velká škoda,“ tvrdí. Došlo i na slzičky. „Malá plakala. Ptala se, maminko, proč nám bourají brouzdaliště? Co na to máte dítěti říct,“ ptá se Jana Krejčíková.

Podle Vlastimila Ondráčka z Technických služeb Hradec Králové je konec brouzdališť neodvratitelný. „Příčinou není drahá voda. Hlavním důvodem jsou hygienické normy. Museli bychom brouzdaliště zavřít nebo přestavět na malá koupaliště s vlastními úpravnami vody a dalšími náležitostmi. To není možné,“ vysvětlil nám.

Jeho slova potvrdil i náměstek primátora Martin Soukup. Dodal však, že město se přesto bude snažit tři zbývající bazénky, které stojí na Moravském Předměstí, zachovat. Aspoň do doby, než bude dokončeno městské koupaliště. „Záleží to ale na provozovateli a hygieně,“ uvedl.