Svůj post předsedy obhájil Radek John, který si jako své zástupce vybral Karolinu Peak, Dagmar Navrátilovou, Kateřinu Klasnovou, Milana Šťovíčka a Tomáše Jarolíma.

Členové strany na setkání schvalovali i nové stanovy, podle nich by do podzimu měly vzniknout krajské organizace, které dosud straně chyběly. „Existovaly pouze jednotlivé kluby. Nyní se musí postavit krajská rada, která by měla mít minimálně pět a maximálně jedenáct členů. V Královéhradeckém kraji je pokud zahrnu i čekatele, přibližně stovka členů Věcí veřejných plus samozřejmě registrovaní véčkaři,“ uvedl Jan Hrdina z hradeckého klubu VV, který čítá přibližně desítku lidí. Připouští, že za poslední rok prošel klub poměrně velkými turbulencemi, v podzimních komunálních volbách VV neuspěly.


„Řekl bych, že se situace stabilizovala, přišli noví členové, ti, co měli rozkladné tendence, stranu opustili,“ dodal. V současné době se chtějí připravovat na volby do krajského zastupitelstva. Co se týká afér ohledně údajných úplatků ve VV, podle hradeckého vedení klubu se tak děje zejména kvůli tomu, že „VV šlape na kuří oka kšeftmanům a tvůrcům neprůhledných veřejných zakázek a nevypověditelných smluv.“ "Samozřejmě, že někteří představitelé VV udělali chybu, ale nepamatuji se, že by téměř třičtvrtě roku byla proti někomu tak usilovně vedena negativní mediální kampaň," zakončil Hrdina.