VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Východní Čechy jsou i nadále nejbezpečnějším regionem v republice

Hradec Králové - Ve čtvrtek 7.února se sešel ředitel PČR Správy Východočeského kraje Hradec Králové plk. JUDr. Petr Přibyl a jeho nástupce pro uniformovanou policii plk. JUDr. Jaroslav Jonák se sdělovacími prostředky, aby je seznámili s výsledky práce východočeských policistů v uplynulém roce. (Zpráva PČR)

11.2.2008
SDÍLEJ:

Bilanční tisková konference krajského policejního ředitelství v Hradci Králové. Na snímku zleva tisková mluvčí Iva Marková, ředitel východočeské policie plk. JUDr. Petr Přibyl a náměstek ředitele plk. JUDr. Jaroslav Jonák.Foto: DENÍK/David Taneček

V návaznosti na obšírné písemné materiály, které účastníci tiskové konference obdrželi,v první části ředitelseznámil se složením trestné činnosti v roce 2007 a krátce zanalyzoval výsledky policejní práce. V oblasti dopravy zdůraznil znepokojivý fakt, že policisté na východě Čech zjistili a řešili 2.125 případů řízení motorového vozidla bez řidičského oprávnění. To jednak svědčí o tom, že naši řidiči nectí právní úpravy a zpracování tolika případů pro správní, případně trestní řízení váže velké množství času a policejních sil, které by jinak mohly vykonávat dozor v silničním provozu. Obdobné je to u dokumentace trestného činu opilství (1036) a u dalších 2706 případů přestupků s alkoholem.

Pozornost věnoval ředitel i další trestné činnosti jako je padělání bankovek, neoprávněnému držení platební karty a dalším trestným činům. V roce 2007 se zvýšil počet evidovaných trestných činů ve východočeském regionu o 3.500 případů, za čímž stojí zejména dvě okolnosti. Zhrubav 1.000 až 1.500 případech se jedná o mírný nárůst kriminality a zhruba ve 2.100 případech jde o odlišné statistické vykazování zavedené elektronizací trestního řízení.

Zástupce ředitele pro uniformovanou policii seznámil novináře s projektem P1000, který se i v letošním roce bude věnovat úpravám policejních služeben. V loňském roce jsme v kraji zmodernizovali 4 policejní služebny, v roce letošním nás čeká modernizace dalších 12 objektů. Letos se zaměříme zejména na policejní služebny v horských rekreačních střediscích, jako je Špinderům Mlýn, Vrchlabí, Trutnov nebo Pec pod Sněžkou.

Zmínil zřízení společného pracoviště Policie ČR s kolegy z Polska, kdy začínají fungovat společné hlídky, které mohou 25 km do vnitrozemí vyvíjet společnou činnost.

Policisté z východočeského regionu bilancovali

V části, kdy představitelé policie odpovídali na dotazy, zaznělo mimo jiné:

- tabulkový početní stav policistů ve východočeském regionu je 3.670 míst a dnes chybí na východě Čech 263 policistů. Nejedná se o nijak extrémní číslo a odešli v drtivé většině policistépo více jak 30 letech služby. Ředitel zdůraznil, že nebude snadné policisty s takovou pracovní a životní zkušeností nahradit, nicméně generační výměna se očekávala. Policie ČR rozjela novou náborovou kampaň a předpokládáme, že letošní rok se podaří tabulkové stavy policistů v našem regionu naplnit,

- k modelu reformy současných policejních okresů bylo uvedeno, že v jednání je několik variant a je předčasné hovořit jak bude nové členění vypadat. Každopádně dojde k zeštíhlení, ze současných 86 okresů se předpokládá vznik pouze asi 40 oblastí. Pokud se týká rozdělení současných policejních krajů, čeká se na legislativní úpravy, aby mohlo dojít k policejnímu rozdělení na Pardubický a Královéhradecký kraj. Koncem roku se předpokládá oddělení okresu Semily (Severočeský kraj) a Havlíčkův Brod (Jihočeský kraj),

- v další části byly zodpovězeny dotazy na konkrétní trestní kauzy vyšetřované v našem regionu, doplňující dotazy k elektronizaci policie, k informační strategii východočeské policie směrem k veřejnosti i sdělovacím prostředkům,

- postavení východočeské policie v rámci republiky hodnotí ředitel jako stabilně dobré, neboť podle podrobného rozboru a indexace trestné činnosti na obyvatele, rozlohu a podobně vychází, že východočeský regionpatří nadále mezinejklidnější v republice (s výjimkou dopravy) a přes mírný nárůst kriminality je zde nejbezpečněji v ČR, což potvrdil i loňský výzkum veřejného mínění o důvěře občanů v policii v místě jejich bydliště,

- v oblasti trestné činnosti policistů nebyl v uplynulém roce žádný policista stíhán za trestný čin zneužití veřejného činitele, třináct policistů bylo obviněno za různé trestné činy (dopravní nehody, podvod a pod.) nesouvisející se službou. Proti dvěma bylo trestní stíhání zastaveno a u jedenácti byl podán návrh na obžalobu. Tři z těchto jedenácti policistů byli propuštěni a ostatní nejsou v činné službě.


npor. Mgr. Iva Marková, komisař

11.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Zdravotnictví - Zdravotnictví Zubní instrumentář 15 000 Kč

Zubní instrumentáři ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘ/-KA - ZUBNÍ SESTRA. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: ZUBNÍ INSTRUMENTÁŘ/-KA - ZUBNÍ SESTRA, - PP zkrácený na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení na dobu neurčitou, - Požadujeme: ÚSO (obor zdravotní sestra nebo zubní instrumentářka), - Nabízíme: možnost profesního růstu, odborná školení, stravování v místě pracoviště, - Pozice je vhodná i pro absolventy/-ky, - V případě zájmu nás kontaktujte na e-mail: zoubelova.romana@seznam.cz, nebo telefonicky v době od 19:00 - 21:00 h. na tel.: 604 855 394 (MUDr. Zoubelová). Pracoviště: Mudr. romana zoubelová, Mandysova, č.p. 1434, 500 12 Hradec Králové 12. Informace: Romana Zoubelová, +420 604 855 394.

Výroba - Výroba Montážní dělník 15 000 Kč

Montážní dělníci výrobků ze dřeva a příbuzných materiálů MONTÁŽNI DĚLNÍK. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 15000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 3. Poznámka: MONTÁŽNÍ DĚLNÍK, - PP na dobu neurčitou, nástup možný ihned, místo výkonu práce Lejšovka, - Náplň práce: montáže veletržních stánků, - Požadujeme: min.nižší střední odborné vzdělání, - V případě zájmu volejte na tel.: 773 683 634 (p. Janeček). Pracoviště: Japa-expo s.r.o., Šantrochova, č.p. 426, 500 11 Hradec Králové 11. Informace: Janeček, +420 773 683 634.

Obchod - Obchod Prodavač, prodejce 14 400 Kč

Prodavači v prodejnách PRODAVAČ/-KA VE VINOTÉCE. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14400 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: PRODAVAČ/-KA VE VINOTÉCE, - PP na dobu určitou do 31. 12. 2018, nástup možný od 1. 4. 2018, - Nabízíme: pracovní dobu na krátký a dlouhý týden, - Požadujeme: spolehlivost, dochvilnost, finanční zodpovědnost, schopnost zvedat břemena max. 18 kg. , - V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky nebo e-mailem. Kontaktní osoby: p. Bezpalec, tel.: 602 475 484/ 776 206 353, e-mail: bezpalcovi@email.cz. Pracoviště: Vítězslav bezpalec- kaufland, Pilnáčkova, č.p. 436, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Bezpalec, +420 602 475 484/776 206 353.

Vzdělávání a školství - Vzdělávání a školství Ostatní specialisté a 19 000 Kč

Ostatní specialisté a odborní pracovníci v oblasti výchovy a vzdělávání jinde neuvedení UČITEL/-KA, VYCHOVATEL/-KA, PEČUJÍCÍ OSOBA DĚTSKÉ SKUPINY. Požadované vzdělání: vysokoškolské. Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 19000 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: UČITEL/-KA, VYCHOVATEL/-KA, PEČUJÍCÍ OSOBA DĚTSKÉ SKUPINY, - PP na dobu určitou 1 roku s možností prodloužení, nástup možný ihned nebo dle dohody, - Místo výkonu práce: Hradec Králové, Náplň práce: pečující osoba OP Z projektu Vybudování a provoz dětské skupiny v HK, reg. č. CZ.03.1.51/0.O/O.O/15_035/0002168, dodržování Vnitřního řádu dětské skupiny Fafík a pravidel dotace z OP Z, zajištění každodenní péče a výchovy v dětské skupině Fafík dle Plánu péče, výchovy a vzdělání v DS Fafík, komunikace s projektovým manažerem/garantem projektu a provozovatelem Dětské skupiny Fafík, spolupráce se zajištěním informací a podkladů potřebných ke zprávám o realizaci projektu, asistence a spolupráce při kontrolách na místě, - Požadujeme: Jedna z uvedených možností: 1. vzdělání všeobecné sestry, zdravotnického asistenta, ošetřovatele, porodní asistentky, zdravotně-sociálního pracovníka, zdravotnického záchranáře, psychologa ve zdravotnictví nebo specializovaná způsobilost k výkonu povolání klinického psychologa, 2. vzdělání sociálního pracovníka nebo pracovníka v sociálních službách, 3. vzdělání učitele mateřské školy, učitele prvního stupně základní školy nebo vychovatele, 4. profesní kvalifikace chůvy pro děti do zahájení povinné školní docházky, 5. odborná způsobilost k výkonu lékaře, 6. jiné kvalifikace, které jsou obsahově velmi blízké odborným způsobilostem vymezeným v předchozích bodech, jako je středoškolské vzdělání s pedagogickým, zdravotnickým nebo sociálním zaměřením ukončené maturitní zkouškou, nebo jako jsou kvalifikace k výkonu dalších profesí v pedagogické oblasti (např. kvalifikace pro speciálního pedagoga, asistenta pedagoga, pedagoga volného času), praxe v oboru nejméně 1 rok, dobrá znalost práce na PC, samostatnost i schopnost práce v týmu, časová flexibilita, spolehlivost, pečlivost, vysoká míra odpovědnosti, analytické myšlení, orientace na detail, ochota učit se nově věci, - Nabízíme: práci v prestižní vzdělávací a vědecké instituci Univerzity Karlovy, pracovní smlouvu na dobu určitou s perspektivou převedení na dobu neurčitou, pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené za rok, příspěvek na stravování, ČSOB motivační program (balíček nadstandardních výhod pro zaměstnance), benefity Univerzity Karlovy (slevy a výhody pro zaměstnance UK u externích subjektů)., - Písemnou přihlášku se strukturovaným životopisem, motivační dopis, ověřenou kopii dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání a souhlas s nakládáním s poskytnutými osobními údaji poštou nebo osobně do 19.4. 2018 na adresu: Univerzita Karlova, Farmaceutická fakulta v Hradci Králové, Ing. Mgr. Alena Jungová, Akademika Heyrovského 1203, 500 05 Hradec Králové. Vybraní uchazeči budou pozváni k ústnímu pohovoru, Případné doplňující informace podá: Ing. Mgr. Alena Jungová, tel. 739 488 289, e-mail: vasovaa@faf.cuni.cz, - obálku označte slovy:"VŘ- pečující osoba", Souhlas k nakládání s poskytnutými osobními údaji naleznete na www.faf.cuni.cz - úřední deska. Pracoviště: Univerzita karlova, farmaceutická fakulta v hradci králové, Akademika Heyrovského, č.p. 1203, 500 03 Hradec Králové 3. Informace: Zuzana Hemerková, +420 495 067 424.


DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ilustrační foto.

Hradecký plavecký bazén letos dostane nové šatny i recepci

Ilustrační foto.

Město v budoucnu obepne dvoupruh

Čínská klinika může vyrůst v areálu nemocnice

Hradec Králové - Se stavbou kliniky čínské medicíny by se mohlo začít do dvou měsíců.

Vácha: Cíl je sedm let stejný, dávám tomu poslední šanci

Hradec Králové - Okresní přebor: Nejvyšší okresní fotbalová soutěž již brzy odstartuje druhou část sezony.

Tragických úmrtí dětí ubývá. Čísla však varují

Královéhradecko - Smutný trend se rok od roku lepší. Přesto i na Hradecku umírají desítky dětí ročně.

Fabrika poroste. Karsit vítá bagry

Královéhradecko, Dvůr Králové /FOTO/ - Společnost Karsit Automotive podnikatele Františka Řípy ve středu odstartovala výstavbu nové fabriky na výrobu autodílů. V průmyslové zóně ve Dvoře Králové má vyrůst v šibeničním termínu. Už ve druhém čtvrtletí roku 2019 chce firma začít komponenty vyrábět.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT