„Pouze náš návrh splňoval veškerá městem požadovaná kritéria týkající se počtu parkovacích míst a procenta bytových prostor. Město mělo konkurenci vyřadit. Naše nabídka byla navíc výrazně finančně výhodnějšíi,“ tvrdí ředitel Plaza Centers Czech Republic Tal Ben Yehuda.

Vedení radnice, které dalo přednost projektu slovenské firmy HB Reavis Group CZ, ale protesty Izraelců odmítá. „Námitky jsou neopodstatněné, všechny jsme je prověřovali. Nešlo o žádnou manipulaci. O prodeji pozemků firmě HB Reavis Group rozhodlo 28 z 37 zastupitelů napříč spektrem,“ řekl primátor Otakar Divíšek.

Yehuda ale tvrdí, že nabídka Plaza Centers byla na zastupitelstvu prezentována jako nejasná přesto, že město žádné objasnění od společnosti nepožadovalo. „Zastupitelstvo učinilo nesprávné rozhodnutí a budeme trvat na zdůvodnění,“ dodal ředitel společnosti.

Podle náměstka primátora Josefa Malíře ale mohla radnice vyloučit firmu Plaza Centers. „Jejich projekt například počítá s využitím sousedního pozemku pod starou celnicí, který jim ale nepatří. A těch důvodů by bylo víc, jako například nejasná cena za pozemky, kterou nabízeli,“ řekl náměstek primátora.