„Projekt, který jsme nazvali Palác Koruna, počítá s kancelářemi, desítkami bytů, obchody značek, které tu ještě nejsou, restauracemi a sportovišti, jako například bowlingem či fitnes centrem,“ uvedl konzultant Boris Kudláček, který HB Reavis Group zastupuje.

Součástí objektu bude dvoupatrové parkoviště v podzemí pro 730 aut. Rozsah všech ploch by se měl rovnat 58 tisícům metrů čtverečních. Unikátem návrhu je prostorné náměstí, které vznikne uprostřed objektu. Pokud firma zakázku získá, chce jméno náměstí najít prostřednictvím ankety mezi obyvateli města.
„Mohly by se tam konat například koncerty jazzového festivalu Jazz Goes to Town,“ řekl Boris Kudláček.

Další zvláštností projektu je lávka, která má spojit palác s hlavním vlakovým nádražím a autobusovým terminálem. „Nemělo by to být složité. Záleží na tom, jestli se to nebude křížit s nějakými předpisy dopravců,“ dodal konzultant.

Podobný záměr, o kterém jsme už informovali, má také firma Plaza Centers Czech Republic. Obě nabídky nyní zkoumá radnice.

„O vítězi soutěže by měla do konce dubna rozhodnout hodnotící komise. Návrh pak musí ještě schválit rada a zastupitelstvo města. Ale je možné, že neprojde ani jeden návrh. Soutěž pak stornujeme a vypíšeme novou,“ uvedl mluvčí radnice Václav Svoboda.