V samém závěru loňského roku vznikl Spolek Archanděla Michaela, který si vytyčil za cíl dovést realizaci chrámu do zdárného konce – na stavbu už dokonce vybírá peníze.

Poslední kus zeleně

„Místo, kde by měl stát kostel, je jediný kousek zeleně, který tu máme. Město ale dělá všechno pro to, aby nám i ten zastavělo," stěžuje si například Pavel Syrůček, který by měl budovu přímo před okny svého bytu.

Právě ztráta zeleně je to, co se v petici skloňuje nejčastěji. Lidé chtějí dál využívat parcelu k odpočinku a relaxaci.

Proto se také dovolávají změny územního plánu, který už se stavbou počítá, na městkou zeleň.

Podle náměstka primátora Jindřicha Vedlicha, požadují signatáři, aby se nejdříve projednala petice, a teprve pak město řešilo, jak naloží s pozemkem. Tedy jestli ho církvi věnuje, prodá či ho s ní vymění.

„Peticí se budeme zabývat v následujících dnech,"  potvrdil náměstek Vedlich.

Kromě zeleně neskrývají místní obavy z toho, že by komunitní centrum přitahovalo na místo bezdomovce.

„Samotný kostel mi nevadí, ale proč musí stát právě tady? Nikdo z magistrátu se nás neptal, jestli ho tu chceme," dodává Pavel Syrůček.

Kostela se zastává Duka i Fink
Ztráta zeleně, klidného plácku i místa na venčení psů. Toho všeho se lidé z Benešovy třídy obávají.
Některým vadí i vzhled kostela. „Nejsem žádný znalec architektury ale mám dojem, že se to tam vůbec nehodí," napsala například na facebook pod článek Deníku o plánované stavbě řeckokatolického chrámu Mirka Vodáková z Hradce. „Místo, kde má vzniknout nový kostel, je dnes zbytkovým prostorem," obhajuje výběr lokality Michal Krejčík, autor návrhu stavby.
Dřevěný kostel má i řadu příznivců zvučných jmen. Podporují ho například kardinál Dominik Duka, hradecký biskup Jan Vokál či primátor krajského města Zdeněk Fink.